App Store Google Play

Прокуратра і суд другий рік не можуть розібратися, чи законно вивезли хімічне сміття з Волоського

13.11.2019 08:00
Прокуратра і суд другий рік не можуть розібратися, чи законно вивезли хімічне сміття з Волоського

Центральний апеляційний господарський суд відмовив у задоволенні скарги Прокуратури Дніпропетровської області про визнання недійсним договору між Новоолександрівською сільрадою та ТОВ «ВД Стар», за яким сільрада прострочила з оплатою, а приватник – усупереч тендерній документації взяв собі субпідрядника. Про це повідомляють Наші Гроші, передає Дніпроград.

Йдеться про закупівлю послуг з ліквідації хімічних речовин в селі Волоське, що на Дніпропетровщині. Тендер проводив виконком Новоолександрівської сільради.

В аукціоні перемогло ТОВ «ВД Стар», з яким 1 грудня 2017 року було підписано контракт вартістю 1,49 млн грн.

Уже через три дні, 4 грудня, замовник прийняв і підписав акти виконаних робіт, закривши таким чином зобов’язання за договором зі сторони підрядника. Проте, не отримавши своєчасно плату за контрактом, «ВД Стар» витребовував її уже через суд, де стягнув з замовника 1,49 млн грн заборгованості та заодно 135 тис. грн штрафу.

Ще всередині 2018 року у суперечку на сторону Новоолександрівської сільради втрутилась Прокуратура Дніпропетровської області.

Прокурори заявили позов про визнання недійсним згаданого договору, посилаючись на те, що контракт уклали з порушенням вимог законодавства у сфері публічних закупівель. Зокрема, відзначав позивач, у тендерній документації не передбачалась можливість залучення субпідрядників до надання послуг, проте ТОВ «ВД Стап» залучило до виконання 100% послуг ТОВ «Альфа Екологія».

Дійсно, тендерна документація сільради виключала перемогу компанії, яка планувала залучити до виконання робіт третю фірму, ставши посередником між нею – та замовником.

Разом з тим, дослідивши матеріали справи суд вирішив, що можливість залучення субпідрядників була фактично передбачена в тексті спірного договору, а отже «ВД Стар» не порушило договірних зобов’язань, залучивши субпідрядника.

Більше того, компанія у складі власних конкурсних документів надавала інформацію по субпідряднику, якого планувала залучити – і не приховувала цього.

Насамкінець суд відзначив, що субпідрядник виконав умови договору у повному обсязі, а отже немає підстав для визнання його незаконним.

Одноосібним власником та контролером ТОВ «ВД Стар» є Ольга Амелькіна із Первомайська. Компанія заснована у січні 2017 року і зареєстрована у Дніпрі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...