App Store Google Play

Прокуратра і суд другий рік не можуть розібратися, чи законно вивезли хімічне сміття з Волоського

13 Листопада 08:00
Прокуратра і суд другий рік не можуть розібратися, чи законно вивезли хімічне сміття з Волоського

Центральний апеляційний господарський суд відмовив у задоволенні скарги Прокуратури Дніпропетровської області про визнання недійсним договору між Новоолександрівською сільрадою та ТОВ «ВД Стар», за яким сільрада прострочила з оплатою, а приватник – усупереч тендерній документації взяв собі субпідрядника. Про це повідомляють Наші Гроші, передає Дніпроград.

Йдеться про закупівлю послуг з ліквідації хімічних речовин в селі Волоське, що на Дніпропетровщині. Тендер проводив виконком Новоолександрівської сільради.

В аукціоні перемогло ТОВ «ВД Стар», з яким 1 грудня 2017 року було підписано контракт вартістю 1,49 млн грн.

Уже через три дні, 4 грудня, замовник прийняв і підписав акти виконаних робіт, закривши таким чином зобов’язання за договором зі сторони підрядника. Проте, не отримавши своєчасно плату за контрактом, «ВД Стар» витребовував її уже через суд, де стягнув з замовника 1,49 млн грн заборгованості та заодно 135 тис. грн штрафу.

Ще всередині 2018 року у суперечку на сторону Новоолександрівської сільради втрутилась Прокуратура Дніпропетровської області.

Прокурори заявили позов про визнання недійсним згаданого договору, посилаючись на те, що контракт уклали з порушенням вимог законодавства у сфері публічних закупівель. Зокрема, відзначав позивач, у тендерній документації не передбачалась можливість залучення субпідрядників до надання послуг, проте ТОВ «ВД Стап» залучило до виконання 100% послуг ТОВ «Альфа Екологія».

Дійсно, тендерна документація сільради виключала перемогу компанії, яка планувала залучити до виконання робіт третю фірму, ставши посередником між нею – та замовником.

Разом з тим, дослідивши матеріали справи суд вирішив, що можливість залучення субпідрядників була фактично передбачена в тексті спірного договору, а отже «ВД Стар» не порушило договірних зобов’язань, залучивши субпідрядника.

Більше того, компанія у складі власних конкурсних документів надавала інформацію по субпідряднику, якого планувала залучити – і не приховувала цього.

Насамкінець суд відзначив, що субпідрядник виконав умови договору у повному обсязі, а отже немає підстав для визнання його незаконним.

Одноосібним власником та контролером ТОВ «ВД Стар» є Ольга Амелькіна із Первомайська. Компанія заснована у січні 2017 року і зареєстрована у Дніпрі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...