App Store Google Play

Громадськість вимагає визнати "ДНР" та "ЛНР" міжнародними терористичними організаціями

13 Листопада 12:00
Громадськість вимагає визнати "ДНР" та "ЛНР" міжнародними терористичними організаціями

Представники громадськості провели прес-конференцію в Києві, під час якої закликали міжнародну спільноту визнати "ДНР" та "ЛНР" терористичними організаціями світового масштабу. Про це повідомляє Укрінформ, передає Дніпроград.

Співкоординатори громадської ініціативи направили до Державного Департаменту США спільне звернення про визнання «ЛНР» та «ДНР» терористичними організаціями. Про це на прес-конференції в Укрінформі розповіла керівник ГО «Луганська правозахисна група», сокоординатор громадської ініціативи, адвокат, член Громадської ради при Мінюсті України Наталія Целовальніченко.

В умовах постійного тиску з боку держави-агресора, постійних обстрілів українських позиції з боку бойовиків на Донбасі, намагання зірвати Нормандський формат переговорів та ігнорування Москвою пропозицій з мирного врегулювання збройного конфлікту правозахисники запропонували нове політико-правове бачення вирішення проблеми відновлення територіальної цілісності України та миру.

Політичні та громадські діячі України, організації громадянського суспільства заснували громадську публічну ініціативу з визнання «Луганської народної республіки» та «Донецької народної республіки» терористичними організаціями на національному і міжнародному рівні. Це важливий крок з боку громадського суспільства України на підтримку позиції України в Міжнародному суді ООН про визнання РФ державою, що підтримує тероризм. Визнання «ЛДНР» терористичними організаціями, що діють за підтримки РФ, це новий інструмент впливу на агресора з метою примусу до миру.

«На сьогодні більш ніж півсотні політичних діячів, громадських організацій та громадських діячів, міжнародних партнерів підтримують нашу спільну ініціативу. І ми закликаємо всіх небайдужих до долі України приєднатися до нас!» - зазначила Наталія Целовальніченко.

Експертами Міжнародного Співтовариства з Прав Людини розроблений відповідний національний законопроект про визнання «ЛДНР» терористичними організаціями, що діють за підтримки РФ. У подальшому учасники ініціативи планують відстоювати позицію для визначення «ДНР-ЛНР» терористичними організаціями в Україні на підставі спеціального закону, це стане стартом для підготовки, рішення ООН з цього питання, а так само для прийняття аналогічних рішень в ЄС.

На думку засновників ініціативи, системне вирішення Україною зазначеного питання є новим планом дій щодо врегулювання збройного конфлікту на Донбасі – ПЛАН С. Такий план відрізняється від Мінського та Норвезького форматів, оскільки створює значні важелі міжнародного і національного впливу на агресора, передбачає механізм оцінки та сатисфакції шкоди всім потерпілим і державі внаслідок діяльності терористичних організацій та агресії РФ, як спонсору тероризму. Це можливість переформатувати політичні процеси за участі України, без загрози зняття санкцій з РФ, дозволяє сформувати найбільш вигідну площадку для міжнародних переговорів для України і, нарешті, сприяє переходу України до статусу реального суб’єкту переговорного процесу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Відверто кажучи, давно втомився читати такі заголовки, як "Україні потрібен націоналізм!". "Націоналізм - саме те, що потрібно Україні". "Україні не вистачає націоналізму".Все це, звісно, прекрасно. І...
Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...