App Store Google Play

Громадськість вимагає визнати "ДНР" та "ЛНР" міжнародними терористичними організаціями

13.11.2019 12:00
Громадськість вимагає визнати "ДНР" та "ЛНР" міжнародними терористичними організаціями

Представники громадськості провели прес-конференцію в Києві, під час якої закликали міжнародну спільноту визнати "ДНР" та "ЛНР" терористичними організаціями світового масштабу. Про це повідомляє Укрінформ, передає Дніпроград.

Співкоординатори громадської ініціативи направили до Державного Департаменту США спільне звернення про визнання «ЛНР» та «ДНР» терористичними організаціями. Про це на прес-конференції в Укрінформі розповіла керівник ГО «Луганська правозахисна група», сокоординатор громадської ініціативи, адвокат, член Громадської ради при Мінюсті України Наталія Целовальніченко.

В умовах постійного тиску з боку держави-агресора, постійних обстрілів українських позиції з боку бойовиків на Донбасі, намагання зірвати Нормандський формат переговорів та ігнорування Москвою пропозицій з мирного врегулювання збройного конфлікту правозахисники запропонували нове політико-правове бачення вирішення проблеми відновлення територіальної цілісності України та миру.

Політичні та громадські діячі України, організації громадянського суспільства заснували громадську публічну ініціативу з визнання «Луганської народної республіки» та «Донецької народної республіки» терористичними організаціями на національному і міжнародному рівні. Це важливий крок з боку громадського суспільства України на підтримку позиції України в Міжнародному суді ООН про визнання РФ державою, що підтримує тероризм. Визнання «ЛДНР» терористичними організаціями, що діють за підтримки РФ, це новий інструмент впливу на агресора з метою примусу до миру.

«На сьогодні більш ніж півсотні політичних діячів, громадських організацій та громадських діячів, міжнародних партнерів підтримують нашу спільну ініціативу. І ми закликаємо всіх небайдужих до долі України приєднатися до нас!» - зазначила Наталія Целовальніченко.

Експертами Міжнародного Співтовариства з Прав Людини розроблений відповідний національний законопроект про визнання «ЛДНР» терористичними організаціями, що діють за підтримки РФ. У подальшому учасники ініціативи планують відстоювати позицію для визначення «ДНР-ЛНР» терористичними організаціями в Україні на підставі спеціального закону, це стане стартом для підготовки, рішення ООН з цього питання, а так само для прийняття аналогічних рішень в ЄС.

На думку засновників ініціативи, системне вирішення Україною зазначеного питання є новим планом дій щодо врегулювання збройного конфлікту на Донбасі – ПЛАН С. Такий план відрізняється від Мінського та Норвезького форматів, оскільки створює значні важелі міжнародного і національного впливу на агресора, передбачає механізм оцінки та сатисфакції шкоди всім потерпілим і державі внаслідок діяльності терористичних організацій та агресії РФ, як спонсору тероризму. Це можливість переформатувати політичні процеси за участі України, без загрози зняття санкцій з РФ, дозволяє сформувати найбільш вигідну площадку для міжнародних переговорів для України і, нарешті, сприяє переходу України до статусу реального суб’єкту переговорного процесу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...