App Store Google Play

Спалах дифтерії в Україні: дніпрян вкорте попередили про важливість вакцинації

12 Листопада 12:00
Спалах дифтерії в Україні: дніпрян вкорте попередили про важливість вакцинації

У Дніпрі не зареєстровано жодного випадку дифтерії, тоді як в інших містах країни зафіксовано локальні спалахи – 20 випадків цієї хвороби з початку року. За словами медичних працівників, запобігти розвитку дифтерії та ускладненням від неї можна лише за допомогою вакцинації. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу міськради Дніпра.

«Відповідні щеплення проводяться дітям згідно з календарним графіком у 2, 4, та 6 місяців. Ревакцинацію проводять у 18 місяців, 6 та 16 років, а також кожні 10 років. Безкоштовні вакцини від дифтерії є у достатній кількості у центрах первинної медико-санітарної допомоги. Щоб зробити таке щеплення, необхідно звернутися до сімейного лікаря, терапевта чи педіатра», – розповіла під час брифінгу 11 листопада головна спеціалістка відділу первинної медичної допомоги управління організації медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення міськради Тетяна Мартиненко.

Вона також зазначила, що останнім часом у місті значно побільшала кількість людей, які звернулися до лікарів за проведенням щеплення від дифтерії. Так, за останній тиждень було вакциновано 5 245 дорослих та 2 207 дітей, до цього – 450 дорослих за тиждень.

Загалом на сьогодні по місту вакциновано 58,6 % дніпрян. Втішає, що люди стають більш свідомими і роблять щеплення, але поки цього відсотка не достатньо для створення колективного імунітету.

Зі свого боку завідувач інфекційного відділення № 1 міської клінічної лікарні № 21 імені професора Є. Г. Попкової Володимир Чумак підкреслив: саме за допомогою вакцинації та ревакцинації створюється колективний імунітет. Якщо він становитиме мінімум 95 % від загальної кількості населення, то ніяка епідемія нам не загрожуватиме. Це стосується й інших інфекційних хвороб. А загалом локальні спалахи дифтерії можуть розвиватися у нашому місті, зокрема, через велику кількість відмов від щеплення.

Лікар також нагадав, що дифтерія – одне з найнебезпечніших інфекційних захворювань. Вона, як правило, вражає ротогорлянку, розвиває набряк підшкірно-жирової клітковини. Є також дифтерія очей, шкіри та статевих органів.

Загалом недуга має серйозні ускладнення, які проявляються з боку серцево-судинної, нервової системи, нирок. Серед перших ознак дифтерії – підвищення температури тіла та дискомфорт у ротовій порожнині з помірним болем. При таких проявах слід негайно звернутися до сімейного лікаря чи інфекціоніста.

Водночас завідувачка відділення організації епідеміологічних досліджень дніпровського міського відділу лабораторних досліджень Наталя Інякіна додала: на базі мікробіологічної лабораторії згідно з планом проводиться моніторинг циркуляції збудників вакцинокерованих інфекцій, у тому числі й дифтерії, у закритих дитячих організованих колективах.

На випадок ускладнення епідемічної ситуації з дифтерією служба у достатній кількості забезпечена поживними середовищами та реактивами для проведення досліджень на недугу серед контактних осіб із захворілими.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...