App Store Google Play

На Січеславщині з’явиться сучасне відділення екстреної меддопомоги

12 Листопада 16:30
На Січеславщині з’явиться сучасне відділення екстреної меддопомоги

У 2020 році в усіх регіонах України вперше з’являться сучасні відділення екстреної меддопомоги. Загалом їх буде 25. «Приймальні відділення» нового покоління створять на базі клінік інтенсивного лікування. Туди доставлятимуть людей, що потребують екстреної допомоги, і «швидкі», і будь-хто просто машиною. Про це розповів директор Дніпропетровського обласного центру екстреної медичної допомоги Радій Шевченко.

У 2020-му медзаклади країни перейдуть на нову модель фінансування – за принципом «гроші ідуть за пацієнтом». Держава через Національну службу здоров’я України «закуповуватиме» у лікарень послуги для населення. Все – згідно з програмою медичних гарантій.

«Екстрена медична допомога також увійде до переліку таких послуг, – зазначив директор Дніпропетровського обласного центру екстреної медичної допомоги Радій Шевченко. – Наш центр зараз у процесі автономізації. З 1 січня 2020-го вже матимемо комунальне некомерційне підприємство, тож будемо готові працювати за новими правилами».

Вже з квітня 2020-го, аби безоплатно пройти обстеження чи отримати консультацію профільного фахівця, пацієнт повинен буде взяти направлення у сімейного лікаря або терапевта. Проте це не стосується виклику «швидкої» та надання екстреної меддопомоги. Держава заздалегідь оплачуватиме «готовність» надавати таку послугу, а отже, жодного документа для її безкоштовного отримання людині надавати непотрібно.

Аби привести надання цього виду допомоги до світових стандартів, в усіх обласних центрах при клініках інтенсивного лікування облаштують спеціальні відділення. Їх оснастять ангіографами та іншою сучасною апаратурою. Екстрену допомогу надаватимуть висококласні спеціалісти – у режимі 24/7. Там буде і реанімація, і операційні. Все – для порятунку людей навіть у найважчому стані.

«Це буде зручно і для пацієнтів, і для бригад екстреної меддопомоги. Все в одному місці. Зараз, приміром, малюків доставляють до дитячої клініки, постраждалих від опіків – до 2-ї міської, пацієнтів з інфарктами – до лікарні швидкої допомоги або обласного діагностичного центру», – розповів Радій Шевченко.

Програма медичних гарантій передбачає також створення в областях сучасних диспетчерських із GPS-навігатором. А ще – закупівлю 460 нових «швидких». Їх поставлять до центрів екстреної медичної допомоги в усіх областях.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...