App Store Google Play

Окупанти заявили про намір захопити "сіру зону": Рух Опору Капітуляції чекає на реакцію влади

10.11.2019 12:00
Окупанти заявили про намір захопити "сіру зону": Рух Опору Капітуляції чекає на реакцію влади

На сайтах проросійських окупаційних адміністрацій очільники так званих "ДНР" і "ЛНР" повідомили, що збираються взяти під контроль "сіру зону". Рух Опору Капітуляції разом із партнерами звертається до державної влади із закликом пояснити як ЗСУ та підрозділи МВС будуть вести себе в такому випадку, передає Дніпроград.

Так, на ділянці розведення сил та засобів сторін від лінії фронту близ населеного пункту Петрівське бойовики так званої "народної міліції ДНР" готові приступити до виконання якихось "практичних заходів". І про це керівництво "ДНР", мовляв, повідомило СММ ОБСЄ. Окрім цього, очільники так званих "ДНР" і "ЛНР" обіцяють, що на ділянках розведення будуть присутні проросійські бойовики силових структур "МВД" та "МГБ".

"Це автоматично ставить під загрозу життя, здоров'я та свободу як мінімум проукраїнських мешканців Катеринівки, Станиці Луганської та усіх інших населених пунктів майбутньої розширеної “сірої зони”, тамтешніх мешканців-родичів українських військових, а також мешканців просто нелояльних до російської влади та влади проросійських окупаційних адміністрацій. Вони можуть бути вбиті, викрадені і захоплені в заручники, ув’язнені чи віддані в сексуальне рабство внаслідок набігів російських та проросійських сил", - зазначили в РОК.

Також очільники так званих "ДНР" і "ЛНР" заявляють, що згідно з "Рамковим рішенням Контактної групи про розведення сил і засобів", на ділянках розведення не можуть перебувати озброєні люди, а ділянки вважаються демілітаризованими.

Відповідно, Рух Опору звернувся до влади із закликом пояснити чи дійсно українські сили будуть перебувати у "сірій зоні" без зброї.

"Зазначимо, що є всі підстави сумніватися в якості забезпечення безпеки як мінімум проукраїнських мешканців "сірої зони" близ лінії фронту з боку беззбройних правоохоронців. Для того, щоб дізнатися правду, потрібно в Офісі Президента, міністерствах оборони або закордонних справ, в Командувача Об'єднаних сил та Об'єднаному командному пункті Об'єднаних сил в Донецькій і Луганській областях, або ж в ОБСЄ отримати як текст вищезгаданого Рамкового рішення ТКГ від 20.09.2016, так і копії усіх підзаконних нормативно-правових актів, які регламентують діяльність українських сил на ділянках розведення сил та засобів сторін від лінії фронту. Інформаційний запит дружньої правозахисної організації на цю тему Міністерство оборони України вже проігнорувало. Тому ми просимо якомога більше проукраїнських журналістів, народних депутатів, представнків правозахисних та інших громадських організацій та благодійдиних фондів почати переписку з новою українською владою та ОБСЄ на цю тему", - підсумували в Русі Опору Капітуляції.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...