App Store Google Play

Головною причиною нападів на українських журналістів є безкарність, - віце-спікерка Кондратюк

08.11.2019 09:45
Головною причиною нападів на українських журналістів є безкарність, - віце-спікерка Кондратюк

У Верховній Раді України розпочалися парламентські слухання на тему «Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення». Як зазначила заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк, у межах слухань мають бути напрацьовані ефективні механізми формування і реалізації державної інформаційної політики та вирішення проблем безпеки працівників ЗМІ, передає Дніпроград.

«Це також виконання зобов’язань Україною у межах Угоди про асоціацію з Європейським Союзом у царині свободи слова», - наголосила  вона.

Перед початком слухань, за пропозицією віце-спікерки парламенту, присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять про українських журналістів та медійників, які загинули під час виконання своїх професійних обов’язків.

«За останні роки, парламент провів чималий обсяг законодавчої роботи щодо посилення відповідальності за переслідування журналістів. Зокрема, напади на журналістів були прирівняні до нападів на представників правоохоронних органів», - зауважила Олена Кондратюк.

Зокрема, вона нагадала, що разом із колегами була ініціатором та автором Закону про внесення змін до ст. 163 та ст. 171 Кримінального кодексу України, прийнятого в 2016 році. Віце-спікерка уточнила, що цим Законом запроваджена відповідальність за перешкоджання професійній діяльності журналістів та розкрито це поняття, введено відповідальність за незаконне вилучення зібраних журналістом матеріалів та його технічних засобів»

Проте, за її словами, гострота проблем із безпекою журналістів не зникла.

«Ще раз підкреслюю: головною причиною нападів на українських журналістів є безкарність! Лише незворотність справедливого покарання зупинить агресію проти свободи слова, представників ЗМІ», - зауважила Олена Кондратюк.

Заступниця Голови Верховної Ради та присутні в залі оплесками привітали журналіста Роман Сущенка, якого нещодавно було звільнено з російського полону. Олена Кондратюк також закликала об’єднуватися і боротися за звільнення журналіста Станіслава Асєєва, якого так званий суд терористів ДНР засудив до 15 років ув’язнення.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...