App Store Google Play

Головною причиною нападів на українських журналістів є безкарність, - віце-спікерка Кондратюк

08.11.2019 09:45
Головною причиною нападів на українських журналістів є безкарність, - віце-спікерка Кондратюк

У Верховній Раді України розпочалися парламентські слухання на тему «Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення». Як зазначила заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк, у межах слухань мають бути напрацьовані ефективні механізми формування і реалізації державної інформаційної політики та вирішення проблем безпеки працівників ЗМІ, передає Дніпроград.

«Це також виконання зобов’язань Україною у межах Угоди про асоціацію з Європейським Союзом у царині свободи слова», - наголосила  вона.

Перед початком слухань, за пропозицією віце-спікерки парламенту, присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять про українських журналістів та медійників, які загинули під час виконання своїх професійних обов’язків.

«За останні роки, парламент провів чималий обсяг законодавчої роботи щодо посилення відповідальності за переслідування журналістів. Зокрема, напади на журналістів були прирівняні до нападів на представників правоохоронних органів», - зауважила Олена Кондратюк.

Зокрема, вона нагадала, що разом із колегами була ініціатором та автором Закону про внесення змін до ст. 163 та ст. 171 Кримінального кодексу України, прийнятого в 2016 році. Віце-спікерка уточнила, що цим Законом запроваджена відповідальність за перешкоджання професійній діяльності журналістів та розкрито це поняття, введено відповідальність за незаконне вилучення зібраних журналістом матеріалів та його технічних засобів»

Проте, за її словами, гострота проблем із безпекою журналістів не зникла.

«Ще раз підкреслюю: головною причиною нападів на українських журналістів є безкарність! Лише незворотність справедливого покарання зупинить агресію проти свободи слова, представників ЗМІ», - зауважила Олена Кондратюк.

Заступниця Голови Верховної Ради та присутні в залі оплесками привітали журналіста Роман Сущенка, якого нещодавно було звільнено з російського полону. Олена Кондратюк також закликала об’єднуватися і боротися за звільнення журналіста Станіслава Асєєва, якого так званий суд терористів ДНР засудив до 15 років ув’язнення.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....