App Store Google Play

Головною причиною нападів на українських журналістів є безкарність, - віце-спікерка Кондратюк

8 Листопада 09:45
Головною причиною нападів на українських журналістів є безкарність, - віце-спікерка Кондратюк

У Верховній Раді України розпочалися парламентські слухання на тему «Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення». Як зазначила заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк, у межах слухань мають бути напрацьовані ефективні механізми формування і реалізації державної інформаційної політики та вирішення проблем безпеки працівників ЗМІ, передає Дніпроград.

«Це також виконання зобов’язань Україною у межах Угоди про асоціацію з Європейським Союзом у царині свободи слова», - наголосила  вона.

Перед початком слухань, за пропозицією віце-спікерки парламенту, присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять про українських журналістів та медійників, які загинули під час виконання своїх професійних обов’язків.

«За останні роки, парламент провів чималий обсяг законодавчої роботи щодо посилення відповідальності за переслідування журналістів. Зокрема, напади на журналістів були прирівняні до нападів на представників правоохоронних органів», - зауважила Олена Кондратюк.

Зокрема, вона нагадала, що разом із колегами була ініціатором та автором Закону про внесення змін до ст. 163 та ст. 171 Кримінального кодексу України, прийнятого в 2016 році. Віце-спікерка уточнила, що цим Законом запроваджена відповідальність за перешкоджання професійній діяльності журналістів та розкрито це поняття, введено відповідальність за незаконне вилучення зібраних журналістом матеріалів та його технічних засобів»

Проте, за її словами, гострота проблем із безпекою журналістів не зникла.

«Ще раз підкреслюю: головною причиною нападів на українських журналістів є безкарність! Лише незворотність справедливого покарання зупинить агресію проти свободи слова, представників ЗМІ», - зауважила Олена Кондратюк.

Заступниця Голови Верховної Ради та присутні в залі оплесками привітали журналіста Роман Сущенка, якого нещодавно було звільнено з російського полону. Олена Кондратюк також закликала об’єднуватися і боротися за звільнення журналіста Станіслава Асєєва, якого так званий суд терористів ДНР засудив до 15 років ув’язнення.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...
Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...