App Store Google Play

У Дніпрі відкрили виставку про представників української діаспори в Австралії, які пережили Голодомор

06.11.2019 11:15
У Дніпрі відкрили виставку про представників української діаспори в Австралії, які пережили Голодомор

У Дніпрі, в національному історичному музеї імені Яворницького, відкрили фотовиставку «Голоси з-за океану», створену Національним музеєм Голодомору-геноциду та Союзом українських організацій Австралії. Про це повідомляє Суспільне Дніпро, передає Дніпроград.

В експозиції – чорно-білі портрети та спогади про Голодомор 1932–1933 років 26 українців з 10 різних регіонів. Ці люди пережили голод у дитинстві, а пізніше, після 30-их років ХХ століття, разом з родинами емігрували до Австралії.

Їхні світлини зробили кураторки проєкту – австралійки українського походження Яніна Грін та Галина Костюк. Дослідниці також записали розповіді цих людей.

Фотопроєкт  створили до 85-тих роковин пам’яті жертв Голодомору 2018 року та спершу експонували в галереї «SpASE GALLERY» (Мельбурн, Австралія), а потім – у Києві.

«Дослідниці намагались зберегти їхні обличчя, їхні розповіді й голоси. З того часу кілька людей, портрети яких представлені на виставці, вже померли», – розповіла завідувачка відділу Національного музею Голодомору-геноциду в Києві Яна Гринько.

«Я звернув увагу на те, що люди на цих портретах посміхаються, попри те, що вони пережили. Але вони вижили. Їх смерть не здолала», – зазначив керівник Південно-Східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті Ігор Кочергін.

Кожен відвідувач може написати лист тій людині, свідчення якої прочитав. Всі листи передадуть до Австралії.

Виставки триватиме до 5 грудня.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...