App Store Google Play

У Дніпрі відкрили виставку про представників української діаспори в Австралії, які пережили Голодомор

06.11.2019 11:15
У Дніпрі відкрили виставку про представників української діаспори в Австралії, які пережили Голодомор

У Дніпрі, в національному історичному музеї імені Яворницького, відкрили фотовиставку «Голоси з-за океану», створену Національним музеєм Голодомору-геноциду та Союзом українських організацій Австралії. Про це повідомляє Суспільне Дніпро, передає Дніпроград.

В експозиції – чорно-білі портрети та спогади про Голодомор 1932–1933 років 26 українців з 10 різних регіонів. Ці люди пережили голод у дитинстві, а пізніше, після 30-их років ХХ століття, разом з родинами емігрували до Австралії.

Їхні світлини зробили кураторки проєкту – австралійки українського походження Яніна Грін та Галина Костюк. Дослідниці також записали розповіді цих людей.

Фотопроєкт  створили до 85-тих роковин пам’яті жертв Голодомору 2018 року та спершу експонували в галереї «SpASE GALLERY» (Мельбурн, Австралія), а потім – у Києві.

«Дослідниці намагались зберегти їхні обличчя, їхні розповіді й голоси. З того часу кілька людей, портрети яких представлені на виставці, вже померли», – розповіла завідувачка відділу Національного музею Голодомору-геноциду в Києві Яна Гринько.

«Я звернув увагу на те, що люди на цих портретах посміхаються, попри те, що вони пережили. Але вони вижили. Їх смерть не здолала», – зазначив керівник Південно-Східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті Ігор Кочергін.

Кожен відвідувач може написати лист тій людині, свідчення якої прочитав. Всі листи передадуть до Австралії.

Виставки триватиме до 5 грудня.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...