App Store Google Play

У Дніпрі відкрили виставку про представників української діаспори в Австралії, які пережили Голодомор

6 Листопада 11:15
У Дніпрі відкрили виставку про представників української діаспори в Австралії, які пережили Голодомор

У Дніпрі, в національному історичному музеї імені Яворницького, відкрили фотовиставку «Голоси з-за океану», створену Національним музеєм Голодомору-геноциду та Союзом українських організацій Австралії. Про це повідомляє Суспільне Дніпро, передає Дніпроград.

В експозиції – чорно-білі портрети та спогади про Голодомор 1932–1933 років 26 українців з 10 різних регіонів. Ці люди пережили голод у дитинстві, а пізніше, після 30-их років ХХ століття, разом з родинами емігрували до Австралії.

Їхні світлини зробили кураторки проєкту – австралійки українського походження Яніна Грін та Галина Костюк. Дослідниці також записали розповіді цих людей.

Фотопроєкт  створили до 85-тих роковин пам’яті жертв Голодомору 2018 року та спершу експонували в галереї «SpASE GALLERY» (Мельбурн, Австралія), а потім – у Києві.

«Дослідниці намагались зберегти їхні обличчя, їхні розповіді й голоси. З того часу кілька людей, портрети яких представлені на виставці, вже померли», – розповіла завідувачка відділу Національного музею Голодомору-геноциду в Києві Яна Гринько.

«Я звернув увагу на те, що люди на цих портретах посміхаються, попри те, що вони пережили. Але вони вижили. Їх смерть не здолала», – зазначив керівник Південно-Східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті Ігор Кочергін.

Кожен відвідувач може написати лист тій людині, свідчення якої прочитав. Всі листи передадуть до Австралії.

Виставки триватиме до 5 грудня.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...
Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...