App Store Google Play

“Гірше, ніж на фронті”: військові частини на Січеславщині досі сидять без води

6 Листопада 08:00
“Гірше, ніж на фронті”: військові частини на Січеславщині досі сидять без води

У Дніпропетровській області в окремих населених пунктах відсутнє водопостачання. Потерпають від цього й кілька військових частин – бойові бригади ЗС України. Про це повідомляє Новинарня, передає Дніпроград.

Водопостачання відсутнє у п’яти населених пунктах: Гвардійське, Черкаське, Губиниха, Голубівка та Вільне.

При цьому лише у смт Черкаське та Гвардійське розташовані більше десяти військових частин. Найбільші – 93-тя окрема механізована бригада в Черкаському та 25-та повітряно-десантна бригада у Гвардійському. Також тут дислокуються 74-й окремий розвідувальний батальйон, полк зв’язку, зенітний ракетний полк та ще низка військових підрозділів.

Загалом без центрального водопостачання залишаються приблизно 10 тисяч осіб, включно з цивільними.

“Якщо раніше вода подавалася по годинах, то все одно були проблеми з тиском. Ми проживаємо на другому поверсі, то нам ще більш-менш вода надходить – якщо перший поверх не дуже активно користується. А от на третій-четвертий поверх вода, бувало, взагалі не доходила”, – розповідає “Новинарні” капітан Олександр Проскурін із 93 омбр “Холодний Яр”.

“Орієнтовно минулого тижня в четвер вимкнули воду взагалі. Пояснюють це тим, що десь щось прорвало. Сьогодні, у вівторок (5 листопада), на запитання комбата до командира бригади, коли буде водопостачання, нам відповіли, що вода буде підвозитися машиною”, – переказує офіцер.

Військове містечко та загалом казарми, за словами військового, не старі: там зробили ремонт, встановлена нова сантехніка, бойлери. Втім, перебої з водою – явище регулярне.

“Телефонували на “гарячу лінію” Міністерства оборони України. Там сказали, що труби прокладають, роботи ведуться, вода буде. На запитання “коли?” вони відповіли, що нам передзвонять”, – каже Проскурін.

Журналістка Анастасія Федченко намагається привернути загальну увагу до ситуації, коли у військових частинах уже кілька днів нічим помитися, не змиваються нечистоти у вбиральнях.

“Після піврічної оборони Авдіївки – однієї із найгарячіших точок цієї війни – армійці живуть у таких умовах. Вони носять воду з якоїсь свердловини, вони намагаються заощаджувати. Але митися в ковшику у ХХІ столітті (…) – це дно і грьобаний капець, як на мене…”, – пише журналістка у Facebook.

“Говорити про пункти постійної дислокації, які є не у всіх бригад, про полігони, про Ширлан із його лікувальними грязями можна довго.

Хто нарешті розбереться із цією проблемою? Я дуже хочу, щоб люди в армії нарешті припинили працювати в середньовічних умовах”, – додає Настя.

Журналісти звернулися із запитанням про причини відсутності водопостачання до пресслужби 93 омбр “Холодний Яр”.

Стало відомо, що проблеми із водопосточанням – через прорив водогону, який був побудований понад 30 років тому.

“Воду іноді дають, потім знову прориви, і водопостачання припиняють. Трубу латають, потім вона знову рветься. На територію частини сьогодні (5 листопада) воду один раз підвозили, а до цього ненадовго включали. У нашій військовій частині встигли набрати у всі діжки, а в казармах поставили свої насосні станції”, – розповіли в пресслужбі.

“Люди в селищах теж ставлять у дворах насоси – качають воду зі свердловин. Але це все, зрозуміло, тимчасові варіанти. Бо свердловини виснажуються, адже тисячі людей вибирають звідти воду”, – зазначили в 93 омбр.

Водночас, за висновком військових, новий водогін побудувати поки що немає можливості, адже для повної заміни труб потрібно 160 млн грн, а селищний бюджет Черкаського – 2 млн грн.

Армійці акцентують: смт Черкаське сплачує в центр 100 млн податку на рік за рахунок військових, але розв’язання проблеми гальмується через місцеву систему бюджетування.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Відверто кажучи, давно втомився читати такі заголовки, як "Україні потрібен націоналізм!". "Націоналізм - саме те, що потрібно Україні". "Україні не вистачає націоналізму".Все це, звісно, прекрасно. І...
Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...