App Store Google Play

Пане Зеленський, вас "розводять": як Путін ще Порошенку перемогу на виборах в ОРДЛО пропонував

01.11.2019 18:00
Пане Зеленський, вас "розводять": як Путін ще Порошенку перемогу на виборах в ОРДЛО пропонував

Витягнуту на світ божий Сонею Кошкіною історію про те, що «Слуга народу» збирається виграти вибори в ОРДЛО, обговорюють досить бурхливо. Але вона вже відносно давно циркулює на рівні чуток. Як і інформація про нібито соцопитування, які обіцяють партії Зеленського перемогу на нині окупованій території. Особисто автор цих рядків уперше почув про ці «опитування» місяців півтора тому – від колег-журналістів з числа, скажімо так, затятих оборонців президента і його політсили від «нападок порохоботів».

Деякі інші колеги – якраз «порохоботи» – запевняють, що взагалі чули про це ще влітку. Нагадаємо, власне соцопитувань при цьому й досі ніхто не бачив, ким вони проведені – ніхто не знає. Що змушує небайдужу громадськість замислюватись про роль у всій цій історії Кремля і нові способи «розводки» чекістами вітчизняних «я-не-лохів».

Між тим, а чи є взагалі ці соцопитування, чи насправді йдеться про дещо зовсім-зовсім інше? Адже, якщо уважно погортати новини останніх тижнів, виявиться, що цю тему Путін особисто «продавав» ще Порошенку. І то задовго до того, як будь-хто міг уявити собі президентство Зеленського – хоч у страшному, хоч у смішному сні.

Ось як про це не далі ніж наприкінці вересня ц. р. розповідав сам Порошенко«Я також можу вам розповісти ще одну історію, коли Путін запропонував мені, коли ще були діалоги, це, мені здається, був 2015 рік, каже: "Що ви сперечаєтесь. Давайте ми з вами домовимося, кого ми оберемо, і проведемо це через вибори, це єдиний можливий шлях". Я кажу: "Ні, обирати, навіть лідерів місцевого самоврядування, буде український народ. І ні з ким я не збираюся ні узгоджувати, кого обирати, ні віддавати, яку частину повноважень ми делегуємо їм. Є закон - він є рівним для всіх».

Як не дивно, той факт, що подібні розмови велися, незабаром непрямо підтвердив ніхто інший, як міністр закордонних справ Росії Лавров. Ось що він сказав в ефірі російського «Первого канала» 2 жовтня ц. р. (дивитися з 4 хв 28 с): «Петр Порошенко на «Нормандском формате» сказал: вы знаете, я не могу предоставить особый статус, потому что откуда я знаю, кого там они выберут?» «Демократа» Лаврова така «зневага» до демократії страшенно ображає. Але для нас важливо інше: очевидно, йдеться про одну й ту саму тему українсько-російських переговорів, яка до пори до часу лишалася в тіні. І на яку, на жаль, чомусь мало уваги звернули й тепер.

Можна зауважити, що Порошенко говорить про 2015 рік – хоч і не впевнений, а Лавров – про останню зустріч у «Нормандському форматі», яка була в 2016-му, і на якій УСНО «узгодили» ту саму «формулу Штайнмаєра», яку тепер, за Зеленського, підтвердили письмово. Але в тому й річ, що в цілому заява Порошенка, фрагмент якої наведений за посиланням вище, стосувалася якраз появи «формули Штайнмаєра». Так само, як про неї ж розповідає в цитованому далі сюжеті Лавров.

Ясно, що Порошенко, швидше за все, прикрашає свої слова. А Лавров, імовірно, чинить зі словами Порошенка навпаки. Але тепер стає зрозумілим, як з’явилася «формула Штайнмаєра»: вона виросла з настирливих пропозицій Путіна провести в ОРДЛО псевдовибори, заради яких Путін навіть готовий був за лаштунками віддати частину посад людям, яких назве Порошенко – звичайно ж, за попереднім узгодженням з господарем Кремля.

Або ПООБІЦЯТИ віддати. А якби вже за результатом виявилось, що люди Порошенка не пройшли, Путін тільки розвів би руками: це ж демократія! Не став би ж Порошенко на весь світ заявляти, що ми тут із Путіним домовилися сфальшувати вибори, а він мене обдурив?!

Очевидно, тоді Порошенко розгадав цю, загалом, нехитру гру. Але якщо зараз Кремль грає в ту саму гру із Зеленським, то абсолютно неважливо, що показує та таємнича соціологія, яка нібито пророкує перемогу «Слузі народу». І чи є вона взагалі. Хоча, пред’явивши її результати, «слуги народу» могли б хоч трохи пом’якшити підозри в змові з Росією.

Site

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...