App Store Google Play

Протекторат Донбас. Шоу гібридної капітуляції

30.10.2019 14:15
Протекторат Донбас. Шоу гібридної капітуляції

Цей факт важко приховати за дипломатичними фразами. За цією формулою і за російською візією ситуації «ДНР/ЛНР» де-факто мають залишитися як геополітична реальність, проте формально стати частиною України. Якщо ця російська пропозиція, замаскована під колективну думку західних партнерів, буде реалізована, то російські колоніальні війська 1-й і 2-й корпуси «ДНР/ЛНР», що підпорядковуються штабу Південного округу ЗС РФ у Ростові-на-Дону набудуть статусу «народної» міліції «автономного» Донбасу (автономного від Києва, але не від Москви).

Нинішні російські колаборанти в особі незаконних «суддів», «прокурорів», «слідчих», «поліцейських» трактуватимуться вже як нібито українські держслужбовці. Цей російський «Протекторат Донбас» матиме реальне право вето на геополітичні кроки України, водночас вплив Києва на цю територію буде мінімальним, а фінансовий тягар утримання цих московських «бантустанів» дуже великим. Тобто не окупований Донбас приєднають до України, а Україну приєднають до контрольованої Москвою території. Визнання «зеленою владою» «особливого статусу» Донбасу буде лише формальним визнанням капітуляції, констатації факту перетворення України на державу(?) з обмеженим суверенітетом.

Межі цього суверенітету визначатиме Кремль, в тому числі впливаючи на Україну діями свого «Протекторату Донбас». Московський пропагандон Владімір Соловйов заявив, що щойно Київ погодиться на план Путіна (формула Штайнмайера),як завдяки цьому Росія поширить свій протекторат на цілу Україну.

Отже, «Протекторат Донбас» є першим кроком до утворення маріонеткової псевдодержави «Протекторат Україна». Зрозуміло, що Україну змусять один раз і назавжди забути про український Крим. А там настане черга інших територій-бо в Росії вважають, що Україна не повинна (не має «історичних підстав») володіти південним сходом від Одеси до Дніпра, Запоріжжя і Харкова. Себто план «Новоросія» тимчасово покладено в шухляду але з порядку денного не знято.

Масові виступи громадськості проти капітуляції показали, що вона не буде легкою і швидкою справою. Тому від штурму і натиску перейшли до більш чи менш повільної облоги, до тактики «малих справ». У деяких місцях на фронті відвели в односторонньому порядку українські війська, покращивши позиції росіян. Потім ухвалили рішення про спрощення подолання лінії розмежування жителями ОРДЛО ( а це спростить і пересування російських терористичних груп).Зробили чимало публічних заяв на користь РФ, черговий раз здивувавши західних партнерів України. Улюбленець Зеленського комік Сивохо, який став високопосадовцем РНБО, закликав припинити війну в головах. Такі заклики в той час, коли агресор окуповує значну частину території України, є рівнозначними легітимізації окупації і відмову від протистояння їй.

«Слуга народа» такий собі Євген Шевченко виступив на московському ТБ з казаннями  про «громадянський конфлікт» в Україні і прокляттями на адресу українських націоналістів, які «не хочуть миру». Жодного засудження цих слів депутата партії влади з боку Зеленського не пролунало.

Кожен з цих кроків сам по собі не є катастрофічним, але в сумі вони дають вельми неприємний для країни кумулятивний ефект.

Це капітуляція так би мовити «на виплату», або по-російськи - «в рассрочку».

Давно відомо, якщо кинути жабу в каструлю з окропом, вона з нього вистрибне. А якщо кинути її в холодну воду і потроху нагрівати, то жаба й не помітить, як звариться. Судячи зі всього, діюча в Україні влада планує зробити велику кількість дрібних кроків до поставленої мети. В цих планах значну роль гратиме операція «Прикриття». Колись, ще на початку 2000-х років за  регулярного перегляду російського ТБ вражала величезна кількість гумористичних програм, здавалося, що росіяни регочуть з ранку до вечору, не маючи інших проблем. Саме тоді формувався путінський режим тотальної телепропаганди. Нині щось подібне відбувається в Україні. Українці також мають шанс прореготати Батьківщину і свободу.

Телекартинки, що змінюють одна одну зі швидкістю кінокадрів. То скандал з Богданом, то з «зеленими хабарниками» у ВР, то шоу нардепа Дубінського з поліграфом, то ще щось. Не встигли люди перетравити одне шоу, як їм пропонують друге, третє, четверте. А за всім цим вирішуються значно серйозніші справи, котрі воліють не виносити на широкий загал і від яких залежить доля держави і мільйонів українців.

Тиждень

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...