App Store Google Play

З Дніпровського меткомбінату через запровадження режиму неповного робочого дня звільняються робітники

28.10.2019 18:00
З Дніпровського меткомбінату через запровадження режиму неповного робочого дня звільняються робітники

За останній тиждень із Дніпровського металургійного комбінату, що у Кам’янському, звільнилося близько трьохсот людей. Причина, говорить один із робітників заводу, – наказ від керівництва, за яким усіх працівників тимчасово переводять на режим неповного робочого дня. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Суспільне.

Наказ набуде чинності 1 грудня, відтоді платитимуть погодинну зарплатню, а робочий день скоротять до 7-8 годин на день замість 12. 

«За якісь місяці почали отримувати все менше і менше зарплати, дійшли до того, що зараз зарплата 3 тисячі і 2,5 тисячі авансу. На сьогодні це – нічого. В магазинах все дуже дороге», – каже сортувальник Дмитро Михайленко.

Старший машиніст тепловозу Володимир Желєзняков працює на Дніпровському металургійному комбінаті 33 роки. Каже, коли прийшов на роботу, мав пристойну зарплатню і працював на новій техніці. Зараз, говорить, сім’ї ледь вистачає коштів. 

«Якщо завод закриють, у мене питання до керівництва: як мені, як машиністу жити далі? Якщо нашій країні не вигідно, щоб ДМК працював, я згоден, давайте його закриємо, але тоді нехай нас беруть на бюджет міста і платять нам, ми ж прагнемо до Європи, правильно? Нехай нас утримує місто. Ось чому я злюся: у мене сім’я, мені сім’ю треба утримувати, а виїхати в 53 роки можна, але важко», – сказав старший машиніст тепловозу Володимир Желєзняков.

За даними платформи You Control, кінцевий бенефіціарний власник ДМК – Олег Мкртчан, а засновник – Сергій Тарута.

Вийти до знімальної групи Суспільного, аби прокоментувати ситуацію, представники підприємства відмовились. У наказі до робітників заводу зазначили такі причини і терміни скорочення робочого дня:

«На період нестабільних поставок коксу на комбінат та у зв’язку з зупинкою роботи основних агрегатів та обладнання, погіршенням фінансово- економічного стану на комбінаті, а також з метою забезпечення раціонального використання трудових ресурсів комбінату, в умовах зниження об’єму виробництва», – йдеться в документі.

За словами контролерки виробництва чорних металів Ірини Пшеничної, профспілка не підтримала наказу керівництва комбінату щодо скорочення робочого дня. Каже, що людей фактично змушували підписати наказ, а незгодних – розрахували. Ми направили інформаційний запит до Профспілки металургів, де просимо поінформувати, чи підписали вони наказ.

«Якщо їх примушували підписувати накази, це є, звісно, незаконними діями, і вони не повинні були підписувати, більш того, без ознайомлення з відповідним документом. Тут правильним способом захисту є звернення до суду. Але найголовнішим і найскладнішим буде довести ту обставину, що їх реально змусили це зробити. Тобто це буде свідчення свідків, їх безпосередньо свідчення, але повірить цьому суд чи ні – велике питання», – сказав у коментарі Суспільному адвокат Станіслав Ліфлянчик.

Робітники Дніпровського металургійного комбінату написали звернення до президента України Володимира Зеленського, де просять націоналізувати їхнє підприємство. Авторка звернення Ірина Пшенична пише, що із трьох доменних печей зупинили роботу двох, а конвертерний цех не працює на повну потужність.

«Ми звертаємося до Зеленського з величезним проханням – повністю націоналізувати, щоб все працювало саме на Україну, саме на українців, щоб піднімати їхній рівень життя», – захзначила контролерка виробництва чорних металів Ірина Пшенична.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...