App Store Google Play

У колонії, що на Дніпропетровщині, в'язні помирають без медичної допомоги

23.10.2019 12:00
У колонії, що на Дніпропетровщині, в'язні помирають без медичної допомоги

У Солонянській виправній колонії №21 в Дніпропетровській області грубо порушується право засуджених на належну медичну допомогу. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Уніан.

До такого висновку дійшли у секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради з прав людини після моніторингового візиту до установи.

«Встановлено, що медичну допомогу хворі отримують через решітку, що адміністрація установи пояснює необхідністю забезпечення  особистої безпеки медичного персоналу», – зазначається у повідомленні.

Крім того повідомляється, що в одній з палат медичного закладу виявлено засудженого, який потребує негайного оперативного втручання через некроз тканин ноги.

«Хворий вже втратив один із пальців, а інші – вже почорніли. Післяопераційна рана не заживає упродовж тривалого часу та гноїться. Через відсутність у засудженого коштів на проведення оперативного втручання, він, відповідно до пояснень медичного персоналу, отримує знеболюючі препарати та раз на три місяці обстежується в одній із лікарень міста Дніпро. Разом з тим, подальше зволікання з лікуванням може призвести до втрати всієї кінцівки», – повідомили в офісі Уповноваженого з прав людини.

Інший засуджений, який два тижні тому проковтнув частину ложки,  про що повідомив адміністрацію установи, жодного разу не був оглянутий лікарем. Факт завдання засудженим самоушкодження ніде документально не було зафіксовано.

В приміщенні палати для осіб з психічними розладами виявлено хворого на активну форму туберкульозу, якого, попри встановлений діагноз, не було направлено до спеціалізованої лікарні.

Через постійні перебої з водопостачанням не дотримуються санітарні вимоги, в тому числі щодо забезпечення засуджених чистою питною водою.

Також встановлено, що засудженим щоденно не додають 130 грамів хліба, що становить понад 20% від денної норми. На території дисциплінарних приміщень установи виявлено прогулянковий дворик менше одного метра завширшки. 

Його не обладнано лавою, гімнастичною перекладиною та паралельними брусами. Утримання в такій клітці можна розцінювати як катування.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....