Колишня полонена Ольга Політова працювала лікаркою у Донецьку. У 2015 році була затримана та взята у полон на ворожому блокпості за допомогу українській контррозвідці. За час жінки перебування у полоні лікарня відмовилася виплачувати зарплату. Подробиці історії повідомили юристи ПГ СІЧ, які допомагають колишній ув'язненій відстоювати справедливість у суді.
Цьогоріч Дружківський міський суд Донецької області повністю задовольнив позов лікарки до Центру первинної медико-санітарної допомоги Ясинуватської райради. Лікарня мусила сплатили жінці зарплатню за два роки перебування в полоні в розмірі 185 тисяч гривень. Але амбулаторія не погодилася з таким рішенням та подала апеляційну скаргу. Юристи Правозахисної групи «Січ» вступили у справу на стадії апеляційного оскарження.
Лікарня в апеляції вказала, що суд першої інстанції некоректно використав поняття «полоненого». Однак позиція правозахисників однозначна: допоки статус полоненого в Україні не врегульований на законодавчому рівні, варто використовувати міжнародні правові норми, зокрема, Женевську конвенцію про поводження з військовополоненими 1949 р. Вона застосовується в усіх випадках «оголошеної війни чи будь-якого іншого збройного конфлікту, що може виникнути між двома чи більше Високими Договірними Сторонами, навіть якщо стан війни не визнаний однією з них». Верховна Рада України ще з 2015 р. офіційно визнала РФ державою-агресором, а у 2018 р. підтримала це на законодавчому рівні. Отже, у даному випадку цілком коректно застосовувати до Ольги поняття – «полонений».
Наступне засідання у справі Ольги Політової відбудеться 5 листопада в Апеляційному суді Донецької області (м.Бахмут) о 11:15.
Автор: Єва МЕРЕЖКО