App Store Google Play

Громадськість застерігає від «пасток» у переговорах задля досягнення миру на Донбасі

21 Жовтня 09:00
Громадськість застерігає від «пасток» у переговорах задля досягнення миру на Донбасі

Низка громадських організацій застерігає владу від дипломатичних та політичних пасток, які може готувати Росія під час переговорів щодо миру на Донбасі. Про це повідомляє Фонд Демократичні ініціативи, передає Дніпроград.

Як зазначається, події останніх тижнів навколо спроб врегулювати конфлікт на Донбасі сколихнули українське суспільство. Наполегливі спроби здійснити розведення сил і військ, підготовка до Нормандської зустрічі та виконання вимог Росії, аби ця зустріч відбулася, брак роз’яснень з боку влади щодо формули Штайнмаєра і загальної стратегії переговорів для досягнення миру – створюють атмосферу недовіри, напруги та очікувань, що мир буде досягнуто через поступки з боку України.  

"Ми, як представники експертного та громадянського середовища, цінуємо спроби Президента Володимира Зеленського зрушити переговорний процес з мертвої точки. Серед іншого, поділяємо налаштованість на досягнення стабільного режиму тиші і припинення бойових дій вздовж лінії розмежування. Водночас звертаємо  увагу на очевидні та приховані ризики і небезпеки, які ми бачимо в цій ситуації. Віримо, що це дозволить уникнути російських «пасток» під час переговорів, а також – зняти внутрішню напругу в українському суспільстві", - йдеться у звернені.

Громадськість закликає владу спочатку забезпечити безпеку, а потім йти далі. Також у заяві зазначається, що не варто зациклюватися на так званій "Формулі Штайнмайєра" і дивитися більш комплексно.

"Завдання України в цій ситуації – не дозволити втягнути нашу переговорну групу в  дискусію винятково про вибори. Окреме занепокоєння викликає те, що у листі-згоді з формулою Штайнмаєра вперше зафіксовано: для виборів на окупованій території має бути ухвалений окремий, спеціальний закон. Як ця позиція з’явилася в переговорах? Оскільки її точно немає в Мінських домовленостях. Чому  ці вибори мають регулюватися новим, окремим законом, а не чинним виборчим законодавством? Ми прогнозуємо, що саме на це Росія робитиме ставку, вимагаючи «особливих» правил для виборів на окупованих територіях. Зокрема, вимагатиме, щоб українські органи влади, категорично необхідні для законних виборів, не працювали повною мірою на окупованій території на час виборів. Мова може йти про недопущення української ЦВК, Національної поліції, судів та Державного казначейства до організації виборчого процесу", - додали представники громадськості.

Врахування згаданих позицій під час переговорного процесу дозволить максимально захистити інтереси України та її громадян.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...