App Store Google Play

У Дніпрі презентували виставу, створену на основі реальних історій переселенок

19 Жовтня 16:00
У Дніпрі презентували виставу, створену на основі реальних історій переселенок

У Дніпрі театральна студія «Купе №5» з Конотопа представила спектакль, створений на основі реальних історій жінок, жительок Донбасу, які стали вимушеними переселенками. Презентація вистави «Коли ластівки повернуться додому» відбулась у залі центральної міської бібліотеки.. Про це повідомляє Суспільне Дніпро, передає Дніпроград.

а словами акторів студії «Купе №5», сценарій художньої керівниці та режисерки театру Світлани Черних здобув перемогу у всеукраїнському конкурсі сценаріїв, присвячених темі миру, відтак вистава отримала життя на сцені.

Перевтілившись у своїх героїнь, актриси-аматорки розповідають про труднощі, які спіткали трьох різних жінок після переїзду з окупованих територій, та початок нового життя. Двоє з них – багатодітні мами, третя – мама дівчинки з ДЦП.

«Ці історії, які ми показуємо, – їх не потрібно грати. Їх треба озвучити й пропустити через себе. Сподіваємось, що у нас вийшло», – каже актриса Наталія Книр.

«Ми самі не переживали все це, ми – не переселенці, ми не відчували того, що відчували наші героїні, але було дуже важко. Під час перших репетицій ми не могли стримувати сліз», – додає актриса Анастасія Федоненко.

Як зазначила координаторка заходу в Дніпрі й координаторка  проєкту «Голос жінки має силу 2019» БФ «Карітас-Донецьк» у м. Дніпро Ірина Кузема, вистава має на меті привернути увагу суспільства до проблем жінок, життя яких змінила війна.

«Проєкт миротворчий. І ця вистава пропонує повернутись трішки назад, у події, які відбувались 5 років тому. Ми бачимо, наскільки складно було героїням – фізично, емоційно – пережити все те, що з ними відбувалось. Хочеться, щоб це ніколи не повторилось», – сказала Ірина Кузема.

Опісля спектаклю актори аматорського театру збирали пожертви для однієї зі своїх героїнь – переселенки, яка самотужки виховує дитину з інвалідністю.

Виставу вже побачили в Одесі, Ужгороді, Києві, Запоріжжі та інших містах.

Історії жінок з Донбасу, втілені в театральній постановці, також ляжуть в основу документального фільму, робота над яким триває.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...
Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...