App Store Google Play

Кремль заселяє росіянами Крим, порушуючи Женевську конвенцію

16 Жовтня 13:00
Кремль заселяє росіянами Крим, порушуючи Женевську конвенцію

За чотири роки держава-окупант завезла на півострів щонайменше 140 тисяч своїх громадян. Зміна демографії на окупованих територіях порушує норми міжнародного гуманітарного права, зокрема IV Женевську конвенцію. Про це повідомляє Харківська правозахисна група, передає Дніпроград.

Відповідну інформкцію було озвучено на презентації Доповіді ООН про стан виконання української резолюції щодо захисту прав людини в тимчасово окупованому Криму, що відбулася у Нью-Йорку напередодні.

Перед членами профільного комітету Генасамблеї звітував помічник Генсека Організації Об’єднаних Націй Ендрю Гілмор, повідомляє інформаційне агентство Українські Національні Новини.

Речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко розповів на своїй сторінці у фейсбуку, що незважаючи на те, що у доповіді багато дипломатичних евфемізмів, найважливіші речі названі своїми іменами: Росію визнано державою-окупантом, яка має виконувати зобов’язання згідно з міжнародним правом. 

Російська Федерація цілеспрямовано змінює демографічну ситуацію у Криму, йдеться у доповіді. Мешканцям півострова, які не згодні з російською політикою, доводиться залишати Крим. Натомість на окуповану територію влада заселила велику кількість військовослужбовців і членів їхніх родин – близько 140 тисяч за період з 2014 по 2018 рік. Це склало понад 5% приросту населення. 

"Це, зокрема, робиться для того, щоб закріпити спробу анексії, створити додаткові перешкоди для подальшої де-окупації. Зміна демографії на окупованих територіях порушує IV Женевську конвенцію. Той самий сценарій Росія реалізовувала на окупованих територіях Грузії", – написав Олег Ніколенко.

Резолюцію про захист прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, окупованих Російською Федерацією, Генеральна Асамблея ООН ухвалила ще у грудні. Згідно з документом, Організація Об’єднних Націй закликала Російську Федерацію вивести свої збройні сили з Криму і негайно припинити окупацію українських територій. Тоді за резолюцію проголосували 66 членів Генасамблеї ООН, проти виступили такі країни, як Вірменія, Білорусь, Болівія, Бурунді, Камбоджа, Куба, Північна Корея, Іран, Лаос, М’янма, Нікарагуа, Росія, Сербія, Південний Судан, Судан, Сирія, Узбекистан, Венесуела та Зімбабве. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...
Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...