App Store Google Play

Пів сотні ковалів з усієї країни, майстер-класи та розваги: у Дніпрі проходить «КOVAL fest»

13 Жовтня 15:00
Пів сотні ковалів з усієї країни, майстер-класи та розваги: у Дніпрі проходить «КOVAL fest»

У Дніпрі, на Фестивальному причалі, проходить фестиваль ковальського мистецтва «КOVAL fest». Триденний захід приурочений до Дня захисника України.

«Уже вдруге проходить цей фестиваль у нашому місті. Його відмінність серед усіх інших у тому, що самі ж дніпряни можуть брати активну участь у ньому, долучатись до ковальського мистецтва, тобто кожен охочий може викувати собі щось на спомин. Відомо, що вироби, зроблені руками, – найцінніші. Різні локакації, музична сцена, дитячі розваги, фуд-корт. Словом, свято яскраве і колоритне. Погода сприяє, тому усіх запрошуємо на набережну», – сказав заступник міського голови Олександр Шикуленко. 
 
За словами організатора фестивалю Григорія Талісмана, до Дніпра цього року з’їхалися майже вдвічі більше ковалів з різних куточків України і навіть один із-за кордону – з Туреччини. Загалом близько 60 учасників. 
 
«Усі запрошені митці працюють в унікальних техніках, які може побачити кожен охочий. Торік під час фестивалю разом з ковалями створили металевий талісман Дніпра, а цього разу – створюємо абетку Дніпра. На інсталяції буде зображена фігура дівчини, яка прагне знань і складає з букв слово Дніпро. Також до нас завітав унікальний майстер, який виготовляє скульптури з титану, ливарі, козаки, що презентують експонати козацького музею, зокрема і зброю, якій 100-150 років. Фестиваль триватиме до 14 жовтня включно. Запрошуємо дніпрян до нас на фестиваль, адже тут панує справжня гаряча атмосфера з дружніх ковалів», – підкреслив Григорій Талісман.
 
Зі свого боку президентка громадської організації «Національна спілка митців з художнього металу» Тетяна Тицька додала, що сьогодні ввечері на глядачів чекає яскраве вогняне шоу, яке презентуватимуть команди з різних міст України: «Цим фаєр-шоу хочемо позиціонувати, що вже з наступного року у планах започаткувати новий фестиваль – «Фаєр-фест». Ми люди вогню та металу. Власне, метал уже створили, тепер – вогонь, який відображатиметься у хвилях нашої річки Дніпро».
 
Коваль Ярослав Паньків приїхав на фестиваль з Івано-Франківська. Чоловік за освітою художник, але вже майже двадцять років займається ковальством: «Зараз куємо козацьку родину. Загалом це нелегка справа, де потрібно бути і митцем, і художником, і ковалем. Отримую від своєї роботи справжню насолоду».
 
Усі три дні тут, на Фестивальному причалі, триватимуть безкоштовні майстер-класи від ковалів з виготовлення монет, цвяхів, оберегів, створення зброї; виступи україномовних гуртів на музичній сцені «Koval Rock Stage», розваги для найменших глядачів на локації «Маленькі ковалики». А також усілякі розіграші мечів, монет тощо.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...
Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...