App Store Google Play

Пів сотні ковалів з усієї країни, майстер-класи та розваги: у Дніпрі проходить «КOVAL fest»

13.10.2019 15:00
Пів сотні ковалів з усієї країни, майстер-класи та розваги: у Дніпрі проходить «КOVAL fest»

У Дніпрі, на Фестивальному причалі, проходить фестиваль ковальського мистецтва «КOVAL fest». Триденний захід приурочений до Дня захисника України.

«Уже вдруге проходить цей фестиваль у нашому місті. Його відмінність серед усіх інших у тому, що самі ж дніпряни можуть брати активну участь у ньому, долучатись до ковальського мистецтва, тобто кожен охочий може викувати собі щось на спомин. Відомо, що вироби, зроблені руками, – найцінніші. Різні локакації, музична сцена, дитячі розваги, фуд-корт. Словом, свято яскраве і колоритне. Погода сприяє, тому усіх запрошуємо на набережну», – сказав заступник міського голови Олександр Шикуленко. 
 
За словами організатора фестивалю Григорія Талісмана, до Дніпра цього року з’їхалися майже вдвічі більше ковалів з різних куточків України і навіть один із-за кордону – з Туреччини. Загалом близько 60 учасників. 
 
«Усі запрошені митці працюють в унікальних техніках, які може побачити кожен охочий. Торік під час фестивалю разом з ковалями створили металевий талісман Дніпра, а цього разу – створюємо абетку Дніпра. На інсталяції буде зображена фігура дівчини, яка прагне знань і складає з букв слово Дніпро. Також до нас завітав унікальний майстер, який виготовляє скульптури з титану, ливарі, козаки, що презентують експонати козацького музею, зокрема і зброю, якій 100-150 років. Фестиваль триватиме до 14 жовтня включно. Запрошуємо дніпрян до нас на фестиваль, адже тут панує справжня гаряча атмосфера з дружніх ковалів», – підкреслив Григорій Талісман.
 
Зі свого боку президентка громадської організації «Національна спілка митців з художнього металу» Тетяна Тицька додала, що сьогодні ввечері на глядачів чекає яскраве вогняне шоу, яке презентуватимуть команди з різних міст України: «Цим фаєр-шоу хочемо позиціонувати, що вже з наступного року у планах започаткувати новий фестиваль – «Фаєр-фест». Ми люди вогню та металу. Власне, метал уже створили, тепер – вогонь, який відображатиметься у хвилях нашої річки Дніпро».
 
Коваль Ярослав Паньків приїхав на фестиваль з Івано-Франківська. Чоловік за освітою художник, але вже майже двадцять років займається ковальством: «Зараз куємо козацьку родину. Загалом це нелегка справа, де потрібно бути і митцем, і художником, і ковалем. Отримую від своєї роботи справжню насолоду».
 
Усі три дні тут, на Фестивальному причалі, триватимуть безкоштовні майстер-класи від ковалів з виготовлення монет, цвяхів, оберегів, створення зброї; виступи україномовних гуртів на музичній сцені «Koval Rock Stage», розваги для найменших глядачів на локації «Маленькі ковалики». А також усілякі розіграші мечів, монет тощо.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...