App Store Google Play

Жовтий скотч

12.10.2019 14:00
Жовтий скотч

Спостерігаючи за перепалкою між організаторами Маршів захисту України #Ні_капітуляції на 14 жовтня, можна точно сказати лише одне: поки протест немає спільної стратегії. Проти капітуляції виступили різні люди з різними цілями та різною ідеологією. Влада і Москва хочуть показати, що протести влаштовують виключно прихильники Порошенка та право-радикали. Віче 6 жовтня, організоване #Рух_опору_капітуляції, мало на меті продемонструвати реальність без цих кліше: на віче були присутні усі українські сили - від «Національного корпусу» до партії «Голос». Були і так звані «порохоботи», були єврооптимісти, переконаний, що були навіть деякі прихильники Зеленського. Ми дали голос усім українським силам. Ми показали владі та цілому світу, що українці здатні об’єднатись заради спільної мети. І головне: ми почали говорити з власним народом одним голосом.

Дослідження Центру Разумкова показують, що більше 50% українців не сприймають ні автономії Донбасу, ні амністії бойвикам, ні відведення військ. І головне: 68% вважають Росію агресором. Та сама картина в питаннях мови та НАТО. Нас більше.

Для того, щоб захистити Україну, нам необхідно об’єднати цих людей. Партійна метушня, перетягування ковдри, старі образи, поствиборчий синдром трохи затуманив нам всім голови. Український табір «розщеплений на атоми» взаємною недовірою та життям у відірваній реальності печерських пагорбів.

Тим часом у нас на очах рейдерять державу. Здається, ще мить і нас розірвуть на частини, наче нічийну землю, як землю без господаря. Ці, що зараз при владі, це ліквідаційна комісія. Такі створюють під час закриття підприємств та установ для розпродажу майна та поділу активів.

Заінтересовані є і на Сході, й на Заході. Їм потрібен бізнес, а не санкції. Їм потрібна тут сировинна база, а не геополітична потуга, яка почала народжуватись після Революції Гідності. І перший крок - це мир за будь-яку ціну. Капітуляція. Після цього можна вже буде починати деребан ресурсів та територій.

Протидіяти цьому плану поодинці і користуючись старими парадигмами на зразок «зебіли проти порохоботів», націоналісти проти лібералів тощо - це свідмий глухий кут, куди нас заводить ворог. Ворог зовнішній дискредитує, розколює, сіє паніку. Ворог внутрішній в нас самих - егоцентризм, корони, вірність партії чи вождю, але не нації. Це нас може поховати.

Тому, засновуючи з друзями Рух опору капітуляції, я виходив з саме таких міркувань. Треба об’єднувати всіх, для кого «Україна понад усе!» - не просто гасло. Усі наші успіхи приходили, коли ми були разом в 1991, 2004 та 2014 роках. Це три великі стрибки вперед - незалежність, демократія, цивілізаційний вибір. Загроза завжди йде від Москви. Тепер Москва близька до своєї цілі, як ніколи. Може, час уже схаменутись всьому українському табору?

Коли ми «здіймемо хвилю», то будемо готові до найгірших сценаріїв і точно переможемо. І мова тут не йде про революцію, а швидше про звільнення умів українців від облуди популізму та руїни. Поверенення їх до реальності після наркотиічного сп’яніння, на яке його підсадили рейдери. Ми можемо це зробити. Але робота має бути системною і базуватись на описаній вище концепції, яка потребує подальшої розробки та планової реалізації. І це марафон, а не стихійне повстання. Хаосу під час війни нас не потрібно.

Для цього і створили Рух опору капітуляції.

Кажуть, що ми з друзями «мутимо» партію. Наші плани значно амбітніші - ми прагнемо створити новий Народний рух України в його допартійний період. У нашій Стратегічній раді - Йосиф Зісельс, В'ячеслав Брюховецький, Роман Безсмертний, Володимир Василенко, Данило Лубківський, Володимир Огризко, Уляна Супрун. Вони є наглядовою радою руху.
Ми маємо за плечима історію, яка відображена в діяльності організацій, які долучилися до нас - Міжнародна волонтерська спільнота InformNapalm, ГО "Захист патріотів", Вільні Люди, Молодіжний націоналістичний конгрес, УНСО, громадсько-політичний рух "Межа", Національно-консервативний рух прогресу, Благодійний фонд "Мир і ко", громадянський рух "Відсіч", Центр зовнішньополітичних досліджень ОПАД імені Олександра Никонорова, ГО «Спілка добровольців», громадська ініціатива «Закрий пельку Кремлю!».

Ми лише починаємо, є помилки, не вистачає потужності. Але ми уже зробили сильні кроки. Ми знаємо, що робити, і ми обов’язково переможемо. Це наш мережевий Майдан, який, коли настане потреба, набере вже реальних обрисів.

А 14 жовтня виходьте на акції проти капітуляції. І обов’язково прихопіть з собою жовтий скотч - як символ опору, як символ державницького світогляду. Жовтий скотч в'язали на руку наші вояки, щоб ідентифікувати себе в бою для своїх побратимів. Якщо жовтий скотч на руці - це значить, що поруч свій!

P.S. Щодо себе. Я планував зайнятись родиною та аналітичним центром УСІ. І залюбки цим займусь, коли наші цілі будуть досягнуті. Політики з мене вистачить. Вождем нового руху точно не збираюсь бути - у нас все вирішує рада РОК. Так, я балотувався у списках «Європейської Солідарності» разом з такими достойними людьми, як Яна Зінкевич, Андрій Парубій, Володимир В'ятрович, Іванна Климпуш-Цинцадзе, Микола Княжицький тощо. Переконаний, що вони, як й інші політики в парламенті з фракцій «Голосу», ВО «Батьківщина» та інших, є важлвим елементом нашого спільного табору. Як і представники націоналістичних партій та організацій.

Однак, я давно уже не є членом жодної з партій, у мене немає жодного «даху» чи начальства, жодним чином до «ЄС» організаційно чи понятійно я не належу. Хоча я відкритий до комунікацій і співпраці зі всіма українськими силами.

Усіх, кого затегав і кого не зміг, прошу підтримати флешмоб #ЖовтийСкотч і написати кілька слів про нашу спільну стратегію. А 14 жовтня вийдемо разом під новим символом нашої перемоги.

Сторінка автора

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...