App Store Google Play

У ДніпроОДА провели агітацію за “Формулу Штайнмайєра”. Ветеранам запропонували дивитись надворі

11 Жовтня 19:00
У ДніпроОДА провели агітацію за “Формулу Штайнмайєра”. Ветеранам запропонували дивитись надворі

Сьогодні, 11 жовтня, у стінах ДніпроОДА відбулася “відкрита” зустріч між ветеранами російсько-української війни, волонтерами, громадськими активістами та представниками влади. З боку владу участь взяли заступник секретаря РНБО генерал Сергій Сергій Кривонос, голова ДніпроОДА Олександр Бондаренко та Василь Боднар, заступник міністра закордонних справ, повідомляє Дніпроград.

І хоча напередодні заходу, який до слова має назву “Діалоги про Україну”, було оголошено про вільний вхід до зали, то вже безпосередньо перед його початком громадськісті побачила на вході декілька десятків поліцейських, які заблокували будівлю. Заходити було дозволено лише за попередніми узгодженими списками, про які більшість гостей навіть не знала.

"Я звісно пішов, адже маю купу запитань щодо формули, АТО/ООС, реінтеграції Донбасу, статусу і перспектив переселенців, а головне - щодо "особливого статусу" для ОРДЛО. Але виявилось, що захід цей відносно-публічний і потрапити на нього можна лише за попереднім записом, про який ані слова в оголошенні не сказано. Згорів сарай, гори й хата. Якшо вже просирати комунікацію із суспільством, то повністю. Мені запропонували подивитись "діалоги" на великому екрані, встановленому на вулиці. Я так розумію, що поставити запитання я також мав екрану? Діалоги з екраном, чи як?", - зауважив один із громадських активістів, ветеран війни на Сході Олександр Соболь.

Втім, учасник бойових дій не сумує.

"Ну що ж, мої питання звичайно почекають. Десь до 14 жовтня", - прокоментував свій недопуск в залу Олександ Соболь.

Свій виступ заступник міністра закордонних справ Василь Боднар розпочав з роз’яснення що таке “формула Штайнмайєра”. Він запевнив, що все підконтролем і українська влада впевнена в успішності таких дій. Втім, разом із цим, протягом всієї зустрічі він запевняв, що знає про ризики невиконання домовленостей з боку Росії. Проте, по факту ніякого “діалогу” не вдалося. На зауваження чи критику щодо “формули Штайнмайєра” замміністра або відповідав загальними фразами, або ж запевняв, що все буде добре.

Щодо військової сторони “врегулювання” конфлікту відповідав бойовий генерал Сергій Кривонос. Він також запевняв усіх присутніх, що відведення військ - це "необхідний крок на шляху до миру". Кривонос зауважив, що ніяких виборів не допустять, поки кордон не буде під контролем ЗСУ. Слід зазначити, що на критичні питання генерал відповідав дещо жорстко, що викликало обурення серед присутніх. Одним із таких стало питання щодо забезпечення безпеки громадян, які опиняться у сірій зоні при відведені військ. На це питання генерал запевнив, що безпеку забезпечать поліцейські, що також викликало скептичну оцінку з боку публіки.

Не зважаючи на те, що велася активна дискусія, високопосадовці все ж намагалися нав’язати, що ідея відведення і виборів — необхідна. Проте, увесь час вони наголошували на тому, що в стінах ОДА сьогодні обговорюються лише наміри, а не дії, тому захід виглядав як оцінка владою настроїв в місті.

Загалом, можна сказати, що здебільшого військові та громадські активісти скептично поставилися до цього заходу та мали багато зауважень та заперечень. Чи дослухається влада до їхніх зауважень — покаже час.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...
Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...