App Store Google Play

Чи здатна Україна на новий Майдан?

10.10.2019 18:00
Чи здатна Україна на новий Майдан?

У мене було своє певне ставлення до України до того моменту, як відбувся перший майдан. Після того, як це сталося, ставлення до країни різко поліпшилося, підвищилася повага. Я був би дуже засмучений, якби хтось, хто знає майбутнє, сказав мені: більше українці не будуть виходити на майдани. Хай там що, я цього не відчуваю.

Не бачу причини, з якої народ повинен відмовитися від цієї своєї звички, якщо він чимось незадоволений. Адже це чудова властивість українців — бунтувати. Подібне я знаю ще про французів, і це їх вивищує. Бунтівні народи, безсумнівно, мають кращу долю, ніж слухняні.

Політикам, які, з огляду на свою професію, не найморальніші люди, страшилки у вигляді майданів абсолютно необхідні. Живий народ знає свою справу і постійно лякає політиків — так виглядають хороші стосунки між ними. Звісно, якби політики були ідеальні, і точно відображали відчуття і бажання більшості, то не було б ані бунтів, ані майданів. Але це якась фантазія, дуже далека від реальності. Тому майдани необхідні. І, безсумнівно, відбудуться в Україні ще не раз.

Але майдан — не ліки. Це народний інструмент приведення еліти до нормального стану, її виховання. Тому, повторюся, бунтівні народи і сильніші, ніж мирні. Бунт — це характеристика здоров’я народу.

Просто зараз, як на мене, у нас немає сильних причин бунтувати. Але невдоволення в народі наявне завжди. Тому, якщо еліта не буде стежити за настроями, то отримає саме те, що ми називаємо бунтом, майданом. Як правило, вона добре пам’ятає такі повстання, навчена ними. А тому вони і трапляються нечасто.

Нечасто, але завжди успішно. Адже навіть якщо нічого не трапляється, їх добре запам’ятовують еліти, які коригують свою політику. І що легше народ виходить на бунт, що сильніше бунтує — то обережніші еліти. Що є дуже важливим для правильного управління.

Новое время

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...