App Store Google Play

Чи здатна Україна на новий Майдан?

10 Жовтня 18:00
Чи здатна Україна на новий Майдан?

У мене було своє певне ставлення до України до того моменту, як відбувся перший майдан. Після того, як це сталося, ставлення до країни різко поліпшилося, підвищилася повага. Я був би дуже засмучений, якби хтось, хто знає майбутнє, сказав мені: більше українці не будуть виходити на майдани. Хай там що, я цього не відчуваю.

Не бачу причини, з якої народ повинен відмовитися від цієї своєї звички, якщо він чимось незадоволений. Адже це чудова властивість українців — бунтувати. Подібне я знаю ще про французів, і це їх вивищує. Бунтівні народи, безсумнівно, мають кращу долю, ніж слухняні.

Політикам, які, з огляду на свою професію, не найморальніші люди, страшилки у вигляді майданів абсолютно необхідні. Живий народ знає свою справу і постійно лякає політиків — так виглядають хороші стосунки між ними. Звісно, якби політики були ідеальні, і точно відображали відчуття і бажання більшості, то не було б ані бунтів, ані майданів. Але це якась фантазія, дуже далека від реальності. Тому майдани необхідні. І, безсумнівно, відбудуться в Україні ще не раз.

Але майдан — не ліки. Це народний інструмент приведення еліти до нормального стану, її виховання. Тому, повторюся, бунтівні народи і сильніші, ніж мирні. Бунт — це характеристика здоров’я народу.

Просто зараз, як на мене, у нас немає сильних причин бунтувати. Але невдоволення в народі наявне завжди. Тому, якщо еліта не буде стежити за настроями, то отримає саме те, що ми називаємо бунтом, майданом. Як правило, вона добре пам’ятає такі повстання, навчена ними. А тому вони і трапляються нечасто.

Нечасто, але завжди успішно. Адже навіть якщо нічого не трапляється, їх добре запам’ятовують еліти, які коригують свою політику. І що легше народ виходить на бунт, що сильніше бунтує — то обережніші еліти. Що є дуже важливим для правильного управління.

Новое время

Читайте також

Хто за Зе?

Хто за Зе?

Сьогодні 14:00
Жовтий скотч

Жовтий скотч

12 Жовтня 14:00

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...
Влада зрозуміла, що провалила комунікацію із активною частиною суспільства. Врешті про це прямо заявили спікери. Вони, до речі, були підібрані продумано, - модерував зустріч голова ОДА (ну а як ще без...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Ріки наших кордонів

Комоні ржуть за Сулою - писав автор Слова о Полку Ігоревім про простір війни і волі, наш степ. Колись Русь-Україна закінчувалась на цій несамовито красивій річці, на правім крутім її березі, перед ди...
Марія СОЛОМОНОВА

А далі що..?

Ну добре, давайте пограємося у «припущення»)(Бо деякі коментарії настільки безглузді і навіть ворожі до України, що викликають не тільки скептичну посмішку, але і відверте обурення більшос...