App Store Google Play

Госпсуд Києва 17 жовтня може ухвалити остаточне рішення - чи повертати Приватбанк Коломойському

09.10.2019 12:00
Госпсуд Києва 17 жовтня може ухвалити остаточне рішення - чи повертати Приватбанк Коломойському

Господарський суд Києва з розгляду позову екс-акціонерів ПриватБанку (Київ) Ігоря Коломойського та Triantal Investments Ltd. про визнання нечинним договору купівлі-продажу цього банку від 21 грудня 2016 року між Мінфіном і особами, які були на той момент його акціонерами, може ухвалити остаточне рішення 17 жовтня. Про це повідомляє Інтерфакс, передає Дніпроград.

Це вже був розгляд по суті. Вивчалися матеріали, вивчалися обставини. Остаточне рішення щодо ПриватБанку може бути ухвалене 17 жовтня після проведення дебатів", - сказав юридичний радник ПриватБанку Андрій Пожидаєв.

"Суд завершив розгляд зустрічного позову ПриватБанку. Завершив стадію з'ясування обставин справи та призначив судові дебати на 10:30 17 жовтня", повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в прес-службі Національного банку України.

Як уточнив журналістам начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук, засідання у вівторок розпочалося з розгляду клопотання про зупинення провадження у цій справі до вирішення питання у Верховному Суді щодо юрисдикції, проте суддя відмовилася його задовольнити.

За його словами, після цього суд перейшов до стадії вивчення доказів. Юрист Нацбанку уточнив, що з боку державних органів, структур і банків було подано до двох десятків томів доказів обґрунтованості та правомірності дій щодо участі держави у виведенні банку з ринку, проте суд цього самого дня перейшов до з'ясування обставин у справі.

Григорчук зазначив, що відповідачі ініціювали перед судом питання про можливість відкрити судове засідання хоча б на стадії судових дебатів, проте суддя відмовила в задоволенні клопотання про відкритий режим, пославшись на те, що матеріали справи містять банківську таємницю.

"Ми сподіваємося на те, що суд неупереджено розглядатиме цю справу й ухвалить рішення, яке ґрунтуватиметься на законодавстві. Звісно, ми не можемо впливати на рішення суду шляхом різних коментарів. Є суд, суддя, в Процесуальному кодексі записано, що суддя приймає рішення на підставі доказів, ґрунтуючись на своєму внутрішньому переконанні. Подивимося, яке внутрішнє переконання у судді буде під час ухвалення рішення", - зазначив представник Нацбанку.

Уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ та колишніх акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Коломойський і Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови та влив у його капітал понад 155 млрд грн. Екс-власники банку вважають здійснену націоналізацію, внаслідок якої вони повністю втратили свої акції, незаконною, тоді як ПриватБанк і держава вимагають від них додаткового відшкодування збитків.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...