App Store Google Play

Більшість українців проти миру на умовах капітуляції - дослідження

06.10.2019 16:00
Більшість українців проти миру на умовах капітуляції - дослідження

За даними соціологів , значна більшість українців хочуть миру на умовах Києва, а не Москви. Про це повідомляє Фонд "Демократичні ініціативи", передає Дніпроград.

На тому, що формула Штайнмаєра є рівнянням з дуже багатьма невідомими наголошує в коментарі Укрінформу відома українська соціологиня Ірина Бекешкіна, директорка Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

В багатьох постає питання: чи це не є кроком до поділу України, створення тієї ж Новоросії, нехай трохи меншої за територією, якщо порівнювати з початковими планами Кремля, але яка існуватиме всередині України, отруюватиме атмосферу, перешкоджатиме розвитку і реалізації планів, зокрема щодо європейської та євроатлантичної інтеграції. Пані Ірина також нагадує, що небезпечним є створення прецеденту – а далі виявиться, що, приміром, в Одеській області теж надумають піти подібним шляхом. І тоді, що – знову війна і нові «формули Штайнмаєра»?

"Коли ми запитували, що може змінити рейтинг Зеленського і його політичної сили, то передбачили, що передусім це будуть конкретні рішення по Донбасу. Зараз ми маємо червоні лінії (в усіх регіонах, включаючи Луганську і Донецьку області) – вибори, автономія, формування політсил, правоохоронних органів з місцевих кадрів, загальна амністія тощо. Якщо ці лінії перейти – населення Західних регіонів поставиться до цього дуже негативно, включно зі значною частиною киян, тож не виключаю новий Майдан. Щоправда, Володимир Зеленський запевнив, що червоні лінії переходити не будуть, і в такому разі формула може бути прийнятною для населення, але поки немає чіткого плану, говорити про це зарано. Першу реакцію ми вже бачили, і не треба забувати, що в нас є 400 тисяч ветеранів АТО, які дуже гостро реагують на будь-яке припущення капітуляції”, - зазначила  Ірина Бекешкіна.

2 жовтня своє нещодавнє опитування щодо формули Штайнмаєра, проведене 21-25 вересня, опублікувала Соціологічна група “Рейтинг”. Згідно з його результатами, дві третини опитаних не змогли оцінити ініціативу мирного врегулювання, відому як «Формула Штайнмаєра», 23% висловилися проти цієї ідеї, 18% – підтримали її. І хоча з офіційним прийняттям документа це співвідношення могло дещо змінитися, але все ж у згаданому опитуванні знайшлися й інші цікаві цифри, які можна вважати більш об’єктивними у ставленні населення до вирішення долі ОРДЛО.

За даними опитування, більше половини респондентів підтримують невоєнні заходи з врегулювання питання окупованого Донбасу: 34% виступають за припинення військових дій і визнання цих територій тимчасово окупованими, тобто – замороження конфлікту, 23% – за надання цим територіям статусу автономії у складі України. Натомість 23% виступають за продовження військових дій до повного відновлення української влади на всьому Донбасі і лише 6% – за відділення цих територій від України. Воєнний шлях вирішення питання має найбільшу підтримку серед мешканців Заходу країни, а надання автономії окупованим територіям – на Півдні та Сході.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...