App Store Google Play

У Кривому Розі презентували проєкт пам'ятника отаману Холодного Яру Костю Пестушку

26.09.2019 08:00
У Кривому Розі презентували проєкт пам'ятника отаману Холодного Яру Костю Пестушку

У педагогічному університеті криворіжцям презентували проєкт пам'ятника героїчному земляку - Головному отаману Холодного Яру Костю Пестушку. Про це повідомляє Рудана, передає Дніпроград.

Ідея вшанування пам'яті відважного молодого отамана, який боровся з більшовицькою владою, розробляється вже не перший рік.

Як зазначається, криворізькі історики, краєзнавці та журналісти, громадські та козацькі організації крок за кроком, наполегливо втілюють цю ініціативу в життя.

Присутнім презентували вже готовий проєкт меморіального комплексу - пам’ятника Костю Пестушку. Скульптурна композиція поєднує зображення 20-річного юнака з біноклем у руках та його вірного друга - коня.

Поряд з пам'ятником активісти прагнуть півколом спорудити меморіальний комплекс, відвідувачі якого стануть доповненням цього кола, що символізуватиме єднання українців, нерозривність та спадковість пам'яті поколінь. На зворотному боці планують зазначити імена криворіжців, загиблих за незалежність України.

"Спочатку Пестушка я зробив дещо пафосним, грізним, але потім мої друзі змінили моє уявлення про образ юного ватажка. За спогадами молодшого брата Костя, Федора Пестушка, помираючи від поранення, той сказав: "Якщо стане Україна незалежною, передайте привіт!" Тепер мармурове обличчя 20-річного отамана більш лагідне, примруженим поглядом він вдивляється вперед, ніби запитуючи, чи вже стала Україна незалежною і вільною від ворогів? Колись цим молодим дітям було дуже важко помирати, їхні імена забули у вирі лихоліття, більшовики називали їх бандитами, паплюжили їхні здобутки. Тепер ми маємо відновити справедливість, повернути з вічності ці імена задля наших дітей", - поділився роздумами автор скульптури, Олександр Канібор.

На зібрання запросили Тимура Стецького - офіцера відділення МПЗ (морально-психологічного забезпечення) 17-ї криворізької окремої танкової бригади імені Костя Пестушка.

"Ми підтримуємо цю патріотичну ініціативу. Ця робота відбулася не за один тиждень, вона тривала ще з минулого року. Чому ми обрали для бригади саме ім'я Пестушка? Це був скоріше інтуїтивний поштовх, саме ця видатна постать визвольного руху привернула найбільшу увагу. Ми зібрали інформацію з існуючих джерел і зрозуміли, що ця людина вела на наших теренах боротьбу таку ж, яку зараз ведемо ми, - з загарбником, окупантом, представником імперії, який хоче знищити український народ, історію, традиції, мову й культуру. А без цього не існуватиме Українська держава", - зазнчив Тимур Стецький.

Активісти прагнуть встановити цей монумент поблизу історико-краєзнавчого музею, біля Центрально-Міського військкомату. Історики кажуть, що саме на цьому місці, де колись знаходився Криворізький повстанком, він виглядав би органічно й історично обумовлено. 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...