App Store Google Play

У Кривому Розі презентували проєкт пам'ятника отаману Холодного Яру Костю Пестушку

26 Вересня 08:00
У Кривому Розі презентували проєкт пам'ятника отаману Холодного Яру Костю Пестушку

У педагогічному університеті криворіжцям презентували проєкт пам'ятника героїчному земляку - Головному отаману Холодного Яру Костю Пестушку. Про це повідомляє Рудана, передає Дніпроград.

Ідея вшанування пам'яті відважного молодого отамана, який боровся з більшовицькою владою, розробляється вже не перший рік.

Як зазначається, криворізькі історики, краєзнавці та журналісти, громадські та козацькі організації крок за кроком, наполегливо втілюють цю ініціативу в життя.

Присутнім презентували вже готовий проєкт меморіального комплексу - пам’ятника Костю Пестушку. Скульптурна композиція поєднує зображення 20-річного юнака з біноклем у руках та його вірного друга - коня.

Поряд з пам'ятником активісти прагнуть півколом спорудити меморіальний комплекс, відвідувачі якого стануть доповненням цього кола, що символізуватиме єднання українців, нерозривність та спадковість пам'яті поколінь. На зворотному боці планують зазначити імена криворіжців, загиблих за незалежність України.

"Спочатку Пестушка я зробив дещо пафосним, грізним, але потім мої друзі змінили моє уявлення про образ юного ватажка. За спогадами молодшого брата Костя, Федора Пестушка, помираючи від поранення, той сказав: "Якщо стане Україна незалежною, передайте привіт!" Тепер мармурове обличчя 20-річного отамана більш лагідне, примруженим поглядом він вдивляється вперед, ніби запитуючи, чи вже стала Україна незалежною і вільною від ворогів? Колись цим молодим дітям було дуже важко помирати, їхні імена забули у вирі лихоліття, більшовики називали їх бандитами, паплюжили їхні здобутки. Тепер ми маємо відновити справедливість, повернути з вічності ці імена задля наших дітей", - поділився роздумами автор скульптури, Олександр Канібор.

На зібрання запросили Тимура Стецького - офіцера відділення МПЗ (морально-психологічного забезпечення) 17-ї криворізької окремої танкової бригади імені Костя Пестушка.

"Ми підтримуємо цю патріотичну ініціативу. Ця робота відбулася не за один тиждень, вона тривала ще з минулого року. Чому ми обрали для бригади саме ім'я Пестушка? Це був скоріше інтуїтивний поштовх, саме ця видатна постать визвольного руху привернула найбільшу увагу. Ми зібрали інформацію з існуючих джерел і зрозуміли, що ця людина вела на наших теренах боротьбу таку ж, яку зараз ведемо ми, - з загарбником, окупантом, представником імперії, який хоче знищити український народ, історію, традиції, мову й культуру. А без цього не існуватиме Українська держава", - зазнчив Тимур Стецький.

Активісти прагнуть встановити цей монумент поблизу історико-краєзнавчого музею, біля Центрально-Міського військкомату. Історики кажуть, що саме на цьому місці, де колись знаходився Криворізький повстанком, він виглядав би органічно й історично обумовлено. 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...