App Store Google Play

У Дніпрі заборонили обрізку дерев, на яких живуть дятли та білочки

26.09.2019 11:00
У Дніпрі заборонили обрізку дерев, на яких живуть дятли та білочки

25 вересня депутати міської ради Дніпра під час чергової сесії затвердили довгоочікувані Правила поводження із зеленими насадженнями у місті. В мерії стверджують, що створювали їх на основі науково-методичних рекомендацій, розроблених науково-дослідним інститутом біології Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара з урахуванням специфіки умов зростання дерев і чагарників у Дніпрі. Після свавілля з масовим винищенням зелених насаджень, місто з колись  одного з найзеленіших перетворилось майже на пустелю.

В ухваленому документі прописані основні принципи, яких необхідно дотримуватися при збереженні чи створенні зелених зон. Віднині при висадці та догляді за зеленими насадженнями слід буде оцінювати умови зволоження і теплового режиму тієї чи іншої ділянки, дотримуватись умов догляду за грунтом, правил поливу тощо.

В Правилах наголошується, що при формуванні та обрізанні крон, окремих гілок дерев і чагарників необхідно застосовувати принцип максимального збереження крони. Визначатимуть це та оцінюватимуть стан дерев і гілок, що потребують обрізки, експерти, які мають спеціальну дендрологічну освіту і практичний досвід.

Забороняється повне обрізання крони, видалення скелетних гілок, а також одноразове (протягом одного року) обрізання  більше однієї третьої частини крони дерев. А проводити обрізку слід навесні – за температури вище +5 градусів, але до появи бруньок. Неухильне виконання цього пункту убезпечить місто від по-варварськи почикрижених абияк дерев, які часто-густо гинуть після такого "омолодження".

Окремим пунктом визначено, що будь-яка обрізка дерев, на яких виявлено гнізда птахів або поселення інших тварин (білок, кажанів, куниць, вовчків та ін.), забороняється. Виключення – лише аварійні гілки та дерева.

Допустимою причиною для спилювання дерев у межах міста має бути  їх аварійний стан, який унеможливлює подальшу експлуатацію дерева і підтверджений відповідними документами: актом обстеження зелених насаджень, засвідченим усіма відповідальними сторонами, визначеними згідно з чинним законодавством, із зазначенням причин аварійності, картосхемою розташування аварійних дерев, фотографіями кожного аварійного дерева, які підтверджують їхній аварійний стан і дозволяють здійснити прив’язку дерев до місцевості. Усі згадані документи-висновки мають бути розміщені на сайті міськради не пізніше, ніж за два тижні до спилювання визначених дерев.

Водночас, Правилами поводження з зеленими насадженнями передбачено, що видаляти аварійні дерева, які можливо врятувати обпилюванням аварійних гілок, встановленням підбор, стягуванням крони, лікуванням дупел тощо, заборонено.

Визначено в документі і умови, за яких дерево може вважатись аварійним і підлягає спилюванню.

Важливо, що старі дерева, які мають природоохоронну та меморіальну цінність як ботанічні пам’ятки природи, не підпадають під категорію аварійних дерев.

Усі наявні в місті та нововиявлені старі дерева віком понад 100 років відтепер вважаються ботанічними пам’ятками природи. Відомості про такі дерева (видова назва дерева, висота, діаметр стовбура, діаметр крони, механічний стан стовбура та крони, життєві показники дерева) занесуть до спеціального переліку, який буде розміщений на офіційному веб-сайті Дніпровської міської ради

 Контролюватиме сферу поводження із зеленими насадженнями, а отже і дотримання згаданих правил, департамент парків і рекреації Дніпровської міської ради. Порушники нестимуть адміністративну відповідальність, передбачену законом.

При цьому, притягнення осіб, винних у порушенні Правил, до відповідальності, передбаченої законом, не звільняє їх від обов’язку відшкодувати збитки, завдані внаслідок порушення вимог Правил. В разі, якщо обрахувати завдану шкоду неможливо через відсутність методики розрахунків, заплатити порушникам доведеться все одно: передбачено, що в такому разі шкода компенсується за фактичними витратами на облаштування одного квадратного метра території міста.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...