App Store Google Play

У Дніпрі за два роки кількість безпритульних собак скоротилась удвічі

26.09.2019 15:00
У Дніпрі за два роки кількість безпритульних собак скоротилась удвічі

Питання безпритульних тварин у Дніпрі стоїть достатньо гостро. Зграї вуличних собак безконтрольно розмножуються. Крім того, ситуацію погіршують покинуті або загублені домашні тварини. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу міськради Дніпра.

«На жаль, на вулицю потрапляють багато покинутих або загублених тварин. Також чимало собак користуються вільним вигулом і безконтрольно спілкуються з бездомними. Таким чином усі непотрібні випадкові цуценята опиняються на вулиці і поповнюють число безпритульних. Буває й так, що поза домом залишаються й породисті тварини, однак 60 % з них повертаються до господарів після реєстрації у міській базі. Тож ми активно закликаємо містян реєструвати домашніх улюбленців, а також стерилізувати їх, якщо вони не мають племінної цінності», – розказала начальниця відділу реєстрації та адопції КП «Зооконтроль» Ірина Пономаренко.  

Ще однією проблемою є агресивна поведінка безпритульних собак. На це нерідко скаржаться мешканці міста.

Ірина зазначила, що одними з причин собачої агресії є шлюбний період і захист потомства. Стерилізація їх усуває. Тож набагато складніше побороти бажання собаки захистити свою кормову базу. Дуже багато опікунів підгодовують безпритульних тварин у громадських місцях – біля магазинів, під’їздів, дитячих майданчиків. Там залишають миски з їжею та водою. Собаки вважають ці місця своїми та захищають їх, через це вони можуть нападати на перехожих, ба більше – дітей.

У 2015 році у місті почалася активна робота з контролю ситуації. Тоді у Дніпрі вирішили застосувати європейський метод скорочення кількості безпритульних тварин «ВСВВ» – відлов, стерилізація, вакцинація, випуск. Перші результати підтверджують, що рішення було правильним.

«У 2016-му році ми нарахували на вулицях міста близько 5 тис. безпритульних собак, і тільки 15 % з них були стерилізовані. А вже у 2018-му  – 2,5 тис. собак, 23 % з яких пройшли стерилізацію. Попри такі результати, остаточно вирішити ситуацію з безпритульними тваринами можливо тільки комплексно, застосовуючи одночасно стерилізацію безхатніх та контроль над домашніми тваринами», – сказала  Ірина Пономаренко.  

З 2017 року у Дніпрі діють прийняті міськрадою правила утримання домашніх тварин. Згідно з ними, господарі мають зареєструвати улюбленця у міській базі, прочипувати його та отримати муніципальний жетон. У разі загублення тварини, її власника знаходять хвилин за 10-15. А от якщо чипа немає, то випадки бувають різні. Відловом безпритульних собак у місті займається КП «Зооконтроль». Тварин, яких зловили, саджають на дводенний карантин у спеціальні вольєри. У середньому в КП «Зооконтроль» щоденно знаходиться близько 100 собак.

«Тут тварини чекають своєї черги на стерилізацію. Тим часом ми перевіряємо їх на інфекційні захворювання та наявність травм. Після операції собаки знаходяться 10-12 днів на інтенсивному лікуванні, а після їх повертають туди, де відловили», – розповів завідувач операційного блоку КП «Зооконтроль» Сергій Галата.

Однак спочатку співробітники «Зооконтролю» намагаються знайти тваринам господарів.

«Насамперед шукаємо господарів для тих, хто очевидно був домашнім. Таких випускати на вулицю не можна – найпевніше, загинуть. На щастя, до нас часто приїжджають люди, щоб обрати собі чотирилапого друга. Ми підписуємо з ними договір та віддаємо тварину на випробувальний термін. Якщо все добре – собака залишається у нових господарів. При цьому наші інспектори мають право приїхати у будь-який час і перевірити умови утримування тварини», – говорить Ірина Пономаренко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...