App Store Google Play

Американська криза може стати українською кризою

26 Вересня 10:30
Американська криза може стати українською кризою

Зустріч президентів Сполучених Штатів і України, яка пройде сьогодні в кулуарах сесії Генеральної Асамблеї ООН, обіцяє стати історичною ще до свого початку.

Ця зустріч пройде якраз тоді, коли стало відомо про запуск процедури імпічменту щодо чинного президента Сполучених Штатів. І процедура ця пов'язана з його телефонним дзвінком президенту України. Побачити разом обох учасників гучного політичного скандалу, поставити їм питання про зміст розмови, проаналізувати вирази їхніх облич, жести, міміку - рідкісна удача для журналістів і психологів. Зеленський воістину опинився в потрібний час у потрібному місці - хоча для України було б краще, щоб його там не було.

Процедура імпічменту щодо президента США запускається учетверте в історії і жодного разу вона не була доведена до логічного завершення. Один лише Річард Ніксон пішов у відставку добровільно, ще до оголошення йому імпічменту. Всі інші президенти зберегли посаду. І Трамп, швидше за все, збереже. Тим більше, що в сенаті, який ухвалює остаточне рішення, більшість у республіканців, а не у демократів.

Однак тут важливим є не усунення президента - тим більше, що США готуються до чергових виборів глави держави. Тут є важливим інтенсивне розслідування ситуації з тиском Трампа на Зеленського - адже саме цим буде займатися конгрес. Під час цього розслідування будуть говорити і про телефонну розмову Трампа і Зеленського, і про обставини, які пов'язані з виділенням військової допомоги Україні і блокуванням цього виділення і, звичайно, про обставини розслідування ситуації за участю сина колишнього віце-президента США Джозефа Байдена в роботі компанії "Бурісма". Ми можемо дізнатися багато про що.

Зокрема, ми дізнаємося не тільки про те, що Трамп говорив Зеленському. Ми можемо дізнатися, що Зеленський відповів Трампу. Адже Білий дім буде змушений опублікувати стенограму бесіди - хоче цього українська сторона чи ні. Володимир Зеленський в розмові з кореспондентом CNN назвав свою розмову з Трампом "приватною та конфіденційною" і це знову доводить, що новий український президент просто не розуміє, куди він потрапив. Ніяких приватних і конфіденційних розмов між президентами просто не буває. Всі ці розмови - питання національної безпеки країн. І якщо глава держави під час такої бесіди ставить ці питання під сумнів - цілком може початися скандал. І аж ніяк не тільки в Сполучених Штатах. В Україні також.

Американська криза цілком може стати українською кризою. Її наслідки можуть датися взнаки і на американсько-українських відносинах, і на американській  підтримці України, і на стабільності влади Зеленського, і на стабільності самої Української держави. Через історію з розмовою Трампа і Зеленського наша країна - втім, як і Америка - потрапляє в справжнісінький "ідеальний шторм".

Еспресо

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...