App Store Google Play

Міськрада проти ОСББ: у Дніпрі об'єднання співвласників будинків вкотре вимушені відстоювати свої права

23 Вересня 16:30
Міськрада проти ОСББ: у Дніпрі об'єднання співвласників будинків вкотре вимушені відстоювати свої права

Об'єднання співвласників багатоквартиних будинків у Дніпрі знову вимушені відстоювати свої інтереси та права, реалізацію яких обмежує Дніпровська міська рада. Про це сьогодні, 23 вересня, під час прес-конференції повідомив голова Асоціації "Наш дім" Павло Хобот, передає Дніпроград.

Як розповів Павло Хобот, з кожним роком об'єднанням співвласників все важче співпрацювати з міською радою. Наразі це проявляється у реалізації міської програми співфінансування ремонтів будинків, яку намагаються обмежити усіма способами. Наприклад, цього року "за бортом" залишилося чимало ОСББ, які не потрапили до програми за рішенням посадових осіб. 

Сьогодні ця програма має фінансуватися на умовах 30-відстокового фінансування з боку ОСББ і 70-відсоткового з боку міськради. Втім, через конкурс, який передбачає перемогу того об'єднання, що дасть  найбільший відсоток (іноді ця цифра доходить до 80%), більшість ОСББ не в змозі виділити такі великі суми й просто не потрапляють у перелік переможців. Відповідно, сьогодні склалася ситуація, коли ОСББ, що мають повноцінне право на бюджетне співфінансування, залишають поза увагою міської ради.

"Ми звертаємося до міської влади в особі мера і міських депутатів для того, щоб були внесені відповідні зміни в програму і фінансувалися всі  її учасники, які готові фінансувати 30% своєї участі. Тобто, фіксований відсоток, як це є в інших містах", - заявив Павло Хобот.

Він також зазначив, що конкурс фактично перетворився у змагання відсотків, коли нормою стає давати 45, 50, а то і 80 відсотків.

За словами представника ОСББ у міськради є потужний ресурс для збільшення обсягів фінансування. Незважаючи на це, частина видатків на ОСББ складає лише 7% від обсягів фінансування усього житлового фонду міста.

Як наслідок, сьогодні у Дніпрі вкотре склалася ситуація, коли з одного боку міська влада формально підтримує ОСББ, але фактично умови і обсяги цієї підтримки значно обмежують можливості для громадян, які вирішили самостійно управляти своїми будинками.

Представники ОСББ звертають до міської влади з вимогою покращити умови співфінансування і враховувати права усіх конкурсантів, а не лише тих, що дають найбільший відсоток від себе.

Нагадаємо, що нещодавно один із міських депутатів заявив, що Філатов незаконно викинув понад сотню ОСББ з програми співфінансування.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...
Влада зрозуміла, що провалила комунікацію із активною частиною суспільства. Врешті про це прямо заявили спікери. Вони, до речі, були підібрані продумано, - модерував зустріч голова ОДА (ну а як ще без...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Ріки наших кордонів

Комоні ржуть за Сулою - писав автор Слова о Полку Ігоревім про простір війни і волі, наш степ. Колись Русь-Україна закінчувалась на цій несамовито красивій річці, на правім крутім її березі, перед ди...
Марія СОЛОМОНОВА

А далі що..?

Ну добре, давайте пограємося у «припущення»)(Бо деякі коментарії настільки безглузді і навіть ворожі до України, що викликають не тільки скептичну посмішку, але і відверте обурення більшос...