App Store Google Play

У Дніпрі презентували карту ремонтів, які проводять за бюджетні гроші

18.09.2019 13:30
У Дніпрі презентували карту ремонтів, які проводять за бюджетні гроші

Сьогодні, 18 вересня, у Дніпрі відбулася презентація проекту "Антикорупційна карта ремонтів", яка дозволяє усім громадянам відслідковувати де за документами мали провести ремонт, і чи виконані роботи насправді, повідомляє Дніпроград.

Як розповіли представники "Антикорупційного штабу", ідея створення карти виникла ще кілька років тому. На початку запуску проекту громадські активісти власноруч переносили інформацію про ремонти з системи Prozorro на карту. Втім, наразі це відбувається автоматично, тож усі ремонти об'єктів інфраструктури щодня поповнюють базу даних, яка і візуалізується на мапі.

"Антикорупційний штаб працює за принципом “Інновації проти коруції”. Тому ми створили інноваційний інструмент боротьби з корупцією на ремонтних роботах. Наша карта містить об’єкти соціальної інфраструктури, (будинки, школи, садочки.) на ремонти яких виділили кошти з міського бюджету. Сьогодні карта оновлюється в режимі реального часу з платформи державних закупівель Прозорро та покриває як найбільші міста України, так і найменші села”, - відзначила Юлія Гречка, голова правління ГО “Антикорупційний штаб”.

Як розповів керівник проекту "Антикорупційна карта", сьогодні в їхній базі знаходиться 390 тисяч тендерів.

"Сьогодні у нашій базі ремонтів є 390 тисяч тендерів. І за нашими підрахунками це відповідає 9% усіх закупівель на Прозорро. Ми розуміємо, що це велика кількість і ми не захищені від помилок розпізнавання адрес. Тому буквально вчора ми запустили оновлення карти, які дозволяють користувачам вручну вносити зміни та допомагати нам покращувати інструмент", - відзначив Ілля Коротенко.

Наразі у кожного громадянина є можливість побачити на карті де мав відбутися ремонт і в разі його відсутності повідомити "Антикорупційний штаб". У свою чергу, активісти повідомлять замовника та підрядника про те, що ремонтні роботи не проводяться. Відповідно, це спонукатиме останніх звертати увагу на проблему і оперативно вирішувати її. Якщо ж підрядник чи замовник не звернуть увагу на звернення, тоді активісти направляють скаргу в правоохоронні органи.

За словами організаторів карту використовують 25 тисяч користувачів. 

Також під час презентації було представлено і ТОП найдорожчих ремонтів у Дніпрі. Це, зокрема, ремонт Набережної Перемоги за приблизно 700 мільйонів гривень, ремонт Центрального мосту за 400 мільйонів та утримання автошляхів у Дніпрі.

Випробувати "Антикорупційну карту ремонтів" можна за посиланням.

"Наше місто славиться не тільки великими ремонтами, такими як ремонт моста, у Дніпрі також проводиться багато ремонтів будинків, ліфтів, вікон тощо. І ми часто не усвідомлюємо, який обсяг коштів виділяється з бюджету на ремонти і ми не відчуваємо себе замовниками цих робіт, але ж це фінансується з наших з вами податків. А такий інструмент як Антикорупційна карта ремонтів допоможе поширити коло людей, які ці кошти контролюватимуть і будуть залучені до перевірок проведення ремонтних робіт у місті” - підсумував дніпровський активіст Ілля Рибаков.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...