App Store Google Play

Формула Джумаєва

18.09.2019 10:30
Формула Джумаєва

16 вересня в Маріуполі невідомими був розстріляний відпущений під підписку про невиїзд бойовик "ДНР" Роман Джумаєв. Загибель бойовика збіглася за часом з активною дискусією про продовження мирного процесу. У наших реаліях "формула Штайнмаєра" дуже легко перетворюється в "формулу Джумаєва".

16 вересня в Маріуполі невідомими був розстріляний відпущений під підписку про невиїзд бойовик “ДНР” Роман Джумаєв. Покійний воював проти України на боці Росії. Брав участь у вбивствах українських військових в Донецькому аеропорту. Був кілька років тому затриманий нашими спецслужбами. Сидів в СІЗО доти, поки трохи більше місяця тому найгуманніший в світі Маріупольський суд не вирішив погратися в актуальний після зміни влади пацифізму і всепрощення.

Підсумком домашнього арешту для Джумаєва стали сім вогнепальних поранень.

Я пишу все це не для того, щоб позловтішатися. Хоча і особливого співчуття до покійного, звичайно ж, не відчуваю. Не збираюся я і співати дифірамби відплати, яка спіткала Джумаєва. Адже відплата стосовно ворогів і колаборантів має бути зведена в ранг державної політики. Тим більше, що ми не знаємо, що спричинило загибель цієї людини. З однаковим успіхом це могла бути і відплата, і операція російських спецслужб, і якісь невідомі нам треті причини.

"Цікаво інше. Загибель Джумаєва збіглася за часом з активною дискусією про продовження мирного процесу. З усіх боків українське суспільство було атаковано неоднозначними заявами президента і його команди. І про можливе проведення виборів на окупованих територіях. І про те, що на черговій зустрічі “нормандської четвірки” і може бути обговорена так звана формула Штайнмаєра. Причому, на даний момент багато російських “незалежних експертів” мають постійні пропуски в Кремль, та й співробітники самої путінської адміністрації встигли заявити про те, що беззастережна згода на формулу Штайнмаєра – це умова для того, щоб Росія хоча б погодилася на зустріч".

Формула Штайнмаєра була запропонована екс-міністром закордонних справ Німеччини в 2015 році. Як жест безвиході. Російське небажання хоча б імітувати виконання Мінська призвело пана Франка-Вальтера Штайнмаєра до думки про те, що для нобелівського комітету по-великому все одно – яка зі сторін конфлікту здасть свій національний інтерес. Відповідно звідси і виникла інноваційна ідея примусу до миру не агресора, а жертви, тобто України. Якщо коротко, вона передбачала, що Україна виконує політичну частину Мінських угод в односторонньому порядку. До виведення російських військ Україна закріплює в конституції особливий статус, проводить амністію бойовиків і фактично визнає вибори, проведені під дулами російських автоматів.

Слава Богу, тодішньому керівництву країни, перш за все президенту, вистачило розуму для того, щоб відкинути цю пропозицію. Більш того, в тому ж 2015 році своє слово в питанні червоних ліній капітуляції сказав і парламент, визнавши зайняті російськими військами території окупованими і змінивши закон про особливий порядок самоврядування окремими районами Донбасу, законодавчо закріпивши, що вибори на окупованих територіях можливі тільки після, власне кажучи, деокупації – тобто, після виведення військ і роззброєння колаборантів.

Формула Штайнмаєра звичайно ж цікава Путіну. Але не як спосіб вирішення конфлікту. Путін ніколи не виведе війська з окупованих територій. Так як саме наявність військ, а не будь-які особливі статуси, забезпечує йому контроль над Донбасом і можливість шантажу українського керівництва активізацією бойових дій. Можливо Путін був би не проти створення на окупованих територіях аналогів Придністров’я. З прямими контактами між Києвом і вже “обраними” окупаційними адміністраціями. Що дозволить частково послабити санкційний тиск на Росію. З тягарем соціальної відповідальності, яка буде лежати на Україні. З можливістю впливати на українську політику шляхом контролю над голосами громадян окупованих земель. Однак наявність окупаційного корпусу, нехай і у вигляді “миротворчого контингенту” – невід’ємна умова для створення Придністров’я. Гібридних автономій без реальних і відчутних танків не буває.

"Боюся, що мета Путіна – в іншому. Адже в наших реаліях формула Штайнмаєра дуже легко перетворюється в формулу Джумаєва. Уявіть собі картину тотального всепрощення і безумовної амністії. Картину екскурсії екс-бойовиків і вбивць по Києву. Після тисяч убитих на війні. Картину нашпигованих свинцем трупів. Трупів колаборантів і українських патріотів. Уявіть собі українські суди, які відправляють до в’язниці ветеранів і героїв війни. І влада, яка кордонами поліції захищає ці суди від натовпів людей. Уявіть собі градус суспільного напруження і конфлікту. Помножте це на здатності і можливості російських спецслужб. Які можуть просто по черзі вбивати всіх кого захочуть для того, щоб напруга зростала. І як відповідь на завдання ви отримаєте приблизний план Путіна для України. Формула Джумаєва повинна стати формулою хаосу і громадянського протистояння. Формулою обвалення влади і держави. Формулою перезапуску проекту “Новоросія”. Формулою, яка неминуче призведе до нового суспільного вибуху".

У драмі державності немає бутафорських пістолетів і повторних дублів. І чим швидше актори, що грають роль керівництва країни, засвоять що кров – не водиця, тим вище будуть наші спільні шанси на виживання.

Букви

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....