App Store Google Play

Рекорди по-покровськи: на Січеславщині сплели найдовший тин в Україні

16.09.2019 17:15
Рекорди по-покровськи: на Січеславщині сплели найдовший тин в Україні

Найдовший тин із природних матеріалів сплели мешканці Покровської ОТГ на Січеславщині, потрапивши у Книгу рекордів України. Про це повідомляє Укрінформ, передає Дніпроград.

Рекорд встановлено під час багатожанрового фестивалю «Fest-party у селянській хаті!», що пройшов 14 вересня на центральній площі селища Покровське у територіальній громаді. За задумом, таким чином мешканці ОТГ об'єдналися навколо спільної справи.

«Чого тільки вартий ваш тин, тин, який об’єднав таку велику кількість жителів селища заради однієї цілі – заради встановлення рекорду України. Звісно, я хочу оголосити, що рекорд України встановлено», - зазначила експерт Національного проєкту «Книга рекордів України» Юлія Бичай, вручивши голові Покровської ОТГ Світлані Спажевій свідоцтво про рекорд.

За словами голови ОТГ, до виготовлення тину з природних матеріалів долучалися і дорослі, й діти, працівники культурно-масового сектору, члени Асоціації ветеранів, пенсіонери.

Висота тину 70 см, довжина - 150 метрів, тримається на 400 стовпцях. Він сплетени руками жителів Покровської ОТГ і оздоблений декоративно-ужитковими виробами, квітами та різнотрав’ям, що притаманні сільському краю. Це глечики, горщики, соняшники, колосся пшениці. Для його плетіння використовували верболіз та тополю.

На святі демонстрували колоритні народні звичаї через музику, пісні, танці, художні читання та декоративно-ужиткове мистецтво.

Учасникам пропонували пройти туристичними маршрутами козацького краю, відвідати зелені садиби, скуштувати місцеві смаколики.

На думку керівництва ОТГ, цей фестиваль допоможе згуртувати громаду, підвищить її інвестиційну, культурну й туристичну привабливість. Відтепер проводити його планують щорічно.

«Проведення такого фестивалю надасть можливість згуртувати нашу громаду, підвищити туристичний потенціал, пропагувати унікальність нашої місцевості і наших талановитих людей, передаючи інформацію прийдешнім поколінням та збагачуючи скарбничку історії національних культур. Цей фестиваль буде започатковано і проводитиметься щорічно, адже він матиме економічний ефект – це розвиток зеленого туризму у нашій громаді, що позитивно має вплинути на розвиток малого бізнесу, а це збільшить надходження до бюджету та вплине на якість життя та добробут сільських родин. Хочу зазначити, що по нашій громаді розроблені уже туристичні маршрути, замовлено інформаційно-туристичні знаки. Тому цей фестиваль буде включено також у туристичний маршрут і це дасть змогу залучити туристів на територію нашої ОТГ», - сказала Спажева.

Децентралізаційний фестиваль «Fest-party у селянській хаті!» Покровської ОТГ став переможцем всеукраїнського конкурсу культурно-мистецьких проєктів «Малі міста – великі враження».

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...