App Store Google Play

Міськрада Дніпра втричі роздула кошторис ремонту стадіону Лайка до 421 мільйона

14.09.2019 17:00
Міськрада Дніпра втричі роздула кошторис ремонту стадіону Лайка до 421 мільйона

Департамент благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради 10 вересня за результатами тендеру замовив ТОВ «СК «Стройінвест» реконструкцію спортивного комплексу та будівель за 282,00 млн грн. Про це повідомляють Наші Гроші, передає Дніпроград.

У лютому 2018 року «Стройінвест» виграв підряд КП «Спорт-Інвест» Дніпровської міської ради на реконструкцію стадіону імені Петра Лайка по вул. Універсальна, 18А за 148,90 млн грн. Фірма мала влаштувати центральні трибуни з VIP-зоною та північні трибуни, тент, легкоатлетичну арену з обладнанням, спортивні майданчики, футбольне поле та мініполе з обладнанням, тротуари, проїзди, огородження і зовнішні інженерні мережі, озеленяти територію до кінця 2018 року. Однак у грудні 2018 року з невідомих причин строк виконання робіт перенесли на рік. А в лютому 2019 року договір було розірвано з оплатою 139,00 млн грн. у зв’язку з рішенням міськради передати функції замовника Департаменту благоустрою та інфраструктури на чолі з Михайлом Лисенком.

Нова угода передбачає строк виконання робіт ще на рік пізніше – до кінця 2020 року.

Отже, загальна вартість реконструкції збільшилась утричі – до 421,00 млн грн.

Як і на минулорічному тендері, за підсумковою відомістю ресурсів без доставки і ПДВ, вибірково перевірені ціни будматеріалів перевищують рівень ринку та інших тендерів.

Наприклад, гарячекатана арматурна сталь коштує 24-27 тис грн./т. На інших тендерах її можна знайти в середньому на третину дешевше – наприклад, по 19 тис грн./т.

Бетон М350 П4 С20/25 замовили по 3 150 грн./куб. м. На сайті «Ковальська» види такого бетону з різною водонепроникністю W6 або W8 без доставки автобетонозмішувачем коштують 2 372-2 400 грн./куб. м, що на третину дешевше.

Окремі конструктивні елементи будівель та споруд з перевагою гарячекатаних профілів замовили по 55 тис грн./т, що на 6% дорожче від торішньої ціни у 51 814 грн./т.

Деякі пункти відомості незрозумілі. Так, перфорований лоток 600х100х3000 U5 ULM316 чомусь коштує 15,49 млн грн., хоча це триметровий кабельний лоток у вигляді сходів з оцинкованої нержавіючої сталі, який продається на ринку менше ніж за тисячу гривень.

Ціна угоди на 1,5% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 286,29 млн грн.

ТОВ «Нікопольська будівельна компанія «Бест» не допустили до тендеру, бо воно завантажило розрахунки з цінами так, що вони були видимі для всіх до аукціону.

Єдиним допущеним конкурентом було дніпровське ТОВ «Будівельно-монтажне проектне бюро «Новий дім» Оксани Коваль і директора Сергія Грушецького, причому ніхто не знижував ціну під час торгів. Цього з 2018 року суперник отримав підрядів виключно Дніпровської міської ради та Дніпропетровської ОДА на 696,24 млн грн.

Засновником і директором дніпровської «СК «Стройінвест» є Денис Островський, а підписантом – Юрій Кравченко.

Островський володіє ТОВ фірма «ВЛК» із радником, а до того – заступником директора КП «Дніпроводоканал» Дніпровської міськради Павлом Похвалітовим. Останній також був відомий як начальник Дніпровського центру телекомунікаційних послуг ПАТ «Укртелеком» і працівник ДМП ВКГ «Дніпро-Західний Донбас».

Островський був засновником нині ліквідованих ТОВ «Вітолір» сам і ГО «Нова сила» з Андрієм Чеботарьовим та Іваном Лайваном. Лайван керував КолП «Дніпроуніверсал», директором якого нині є Лариса Островська, а засновником – Дмитро Герасимов.

Із 2015 року переможець отримав підрядів переважно у Департаменту на 1,61 млрд грн.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...