Завдяки дослідникам відтепер можна побачити як виглядали Дніпрові пороги у 1943 році, коли їх зафіксували на німецьких аерофотознімках. Відповідна можливість тепер є на ресурсі oldmaps.dp.ua, передає Дніпроград.
Наразі Дніпрові пороги через побудову каскаду дамб сховані під водою, але у 1943 ще можна було розгледіти цей унікальний природній об'єкт.
Як зауважив відомий січеславський науковець та директор ландшафтного парку "Дніпрові пороги" Вадим Манюк, такі знімки - унікальне джерело інформації.
"Чудова новина! Німецький аерофотознімок місцевості в районі найбільшого порогу Дніпра, з самим порогом, Тягинською заборою, Кізлевим островом, Микільським кромлехом і Микільською церквою, балками Тягинкою, Домашньою, Жучою, Військовою, руїнами графського маєтку... І ще багато-багато чого дуже цікавого, станом на листопад 1943 року! Дуже цінне джерело інформації з дніпровського порогознавства! Сподіваюсь, не останнє", - написав Вадим Манюк.
Слід зазначити, що проект oldmaps.dp.ua створений дніпрянином Артемом Костюком. Це інтерактивна онлайн-мапа, яка охоплює одразу декілька історичних періодів та дозволяє порівняти, як виглядало місто та область у ту чи іншу епоху.
Автор: Орест СУХОДОЛЬСЬКИЙ