App Store Google Play

Рада поспіхом прийняла закон про імпічмент: усунути Зеленського неможливо, але вибачатись доведеться

10 Вересня 20:00
Рада поспіхом прийняла закон про імпічмент: усунути Зеленського неможливо, але вибачатись доведеться

10 вересня протягом години Верховна Рада прийняла у першому, другому читанні та в цілому законопроект президента Володимира Зеленського про імпічмент. Закон підтримали 244 нардепи від "Слуги народу" і один позафракційний. 

Голосування не зустріли оплесками в залі. Навпаки воно викликало обурення частини депутатів, адже головуючий спікер Разумков відмовив депутатам дати час на ознайомлення з прийнятим у першому читанні законопроектом і внесення поправок. Вже менше ніж за годину законопроект був проголосований у другому читаанні та в цілому.

"Ви порушили дуже грубо регламент. Ви просто принижуєте саму роль парламенту. Ви перекреслили право кожного депутата подати поправки. Якщо ви і далі сьогодні так голосуватимете, то парламенту просто не існує. Це не просто зелений принтер і ксерокс – це просто приставки до зеленої кнопки мікрофона", - прокоментувала поведінку спекера та депутатської монобільшості депутат від "Європейської солідарності" Ірини Геращенко. Втім, її слова не знайшли розуміння серед "слуг народу".

В цілому, проект закону №1012 "Про особливу процедуру усунення президента України з поста (імпічмент)" передбачає, що нардепи можуть усунути президента "виключно в разі вчинення ним державної зради або іншого злочину". Підставою для ініціювання імпічменту є письмове подання, підписане більшістю народних депутатів. Цей документ має містити правове обґрунтування створення спеціальної тимчасової слідчої комісії, яка розслідуватиме факт і обставини державної зради або іншого злочину, вчинених президентом. 

Зазначається, що до складу комісії входять нардепи з урахуванням принципу пропорційного представництва депутатських фракцій і груп, спеціальний прокурор і спеціальні слідчі. Президент у процедурі імпічменту може користуватися послугами від одного до п'яти захисників його прав, свобод та інтересів. Після прийняття рішення про звинувачення президента депутати звертаються до Конституційного і Верховного судів, які мають підтвердити конституційність розгляду справи про імпічмент і наявність у діях президента ознак злочину. Рішення про імпічмент вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менш як 3/4 конституційного складу Верховної Ради.

Ці положення загалом не надто відрізняються від умов, прописаних раніше в Конституції України. Усунути президента з посади в разі вчинення ним злочинів майже не можливо - процедура дуже складна і передбачає підтримку такого рішення 75% від конституційного (навіть не реального!) складу Верховної Ради, тобто 338 депутатів. Однак, аналітики звертають увагу на цікавий до смішного пункт, який багато говорить про автора законопроекту.

"Якщо рішення не набрало необхідної кількості голосів, спікер від імені всієї Ради в письмовій формі вибачається перед президентом" - йдеться в п.3 статті 22 свіжеприйнятого Закону.

"Дивно, чому не посеред Майдану, стоячи на колінях, а лише письмово!?" - не розуміє половинчатість записаної в текст Закону вимоги медіаексперт Роман Шрайк.

Тема необхідності вибачень перед Зеленським за спробу його імпічменту вже стала популярним гумористичним мемом у соціальних мережах.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...