App Store Google Play

На Січеславщині більше трьохсот школярів вже тиждень навчаються без води у навчальному закладі

10.09.2019 13:00
На Січеславщині більше трьохсот школярів вже тиждень навчаються без води у навчальному закладі

Шостий день від початку нового навчального року 315 учнів Новопільського навчально-виховного комплексу займаються без харчування та за скороченою програмою. Причина у відсутності якісної питної води. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Суспільне Дніпро.

Вчора, 9 вересня, представники Криворізького відділу лабораторних досліджень вдруге беруть аналізи води на присутність шкідливих бактерій – про це кореспонденти суспільного дізналися від Оксани Овчаренко директорки навчального закладу. Подробиці далі у сюжеті.

Батьків новопільських школярів турбує питання – чи є шкідливі бактерії у питній воді, яка централізовано подається на усе село. Чи джерелом бактерій є застаріла труба, якою вода подається до закладу освіти.

"Ми її замінили сьогодні на нову металопластикову. Через пів години ми здамо аналіз у лабораторію і я думаю усе буде гаразд. Ми не харчувалися, бо не мали дозволу на використання води", — говорить директорка школи Оксана Овчаренко.

За словами Володимира Мелетича, голови Новопільської сільради, аналізи води були взяті на насосній станції, яка забезпечує водою Новопілля.

"На насосній на вході, як звичайно ми беремо, 5 літрів я везу до стандартизації на аналіз — це вже мої інтереси, школа у санстанцію, а я везу у стандартизацію, термін 3-4 дні" — розповів Володимир Мелетич, голова Новопільської сільради.

За словами Сергія Валецького, заступника голови Криворізької РДА, на час проведення аналізів води, уроки у школі будуть скороченими.

"Учбовий процес буде забезпечений, але будуть скорочені уроки, без харчування дітей, буде забезпечено підвіз бутильованої води", — каже Сергій Валецький.

За інформацією фахівців Криворізького відділу лабораторних досліджень обласного лабораторного центру МОЗ України, на проведення аналізу знадобиться не менше трьох-чотирьох днів, після цього стане зрозуміло – чи отримає заклад дозвіл на повноцінне навчання.

Нагадаємо, що на вихідних подібна ситуація склалася у Вільногірську, де усі місцеві мешканці залишилися без якісної питної води.

До того у Кам'янському на водосховищі з'явилася величезна пляма невідомого походження. 

Сьогодні екологи одноголосно закликають владу вживати негайних заходів для порятунку українських річок та озер.

Аби отримувати найцікавіші новини про те, чим живе місто та область, підписуйтесь на наш Telegram-канал та Youtube.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...