App Store Google Play

Місто мрії чи місто кайфу: поліція і міська влада не здатні подолати наркоторгівлю

10.09.2019 10:30
Місто мрії чи місто кайфу: поліція і міська влада не здатні подолати наркоторгівлю

Днями СБУ викрила цілу мережу розповсюджувачів наркотиків. Як з’ясували співробітники Служби безпеки, дніпрянин одержував через пошту наркотики для перепродажу. Отриманий товар він реалізовував на території міста та інших регіонів України через так звані «закладки». Для пошуку клієнтів наркоділок створив та адміністрував спеціалізований сайт, а також використовував один з месенджерів.

Для нашого міста проблема масового розповсюдження наркотиків давно вже стала болючою. Зухвалі продавці «кайфу» безкарно розмальовують своєю рекламою будь-які площі: від фасадів будівель до дитсадків та шкіл як у передмісті, так і в центральній частині Дніпра. Кожен підліток має змогу безперешкодно придбати наркотики, пройшовши нескладний квест з пошуку бажаної «закладки» в кущах, клумбах, дитячих майданчиках та інших геть не безлюдних місцях.

Не втримався від можливості попіаритись на цій проблемі і міський голова Дніпра Борис Філатов. На початку березня, після того, як реклама наркоканалу з’явилась буквально перед носом у городничого – на пам’ятнику Олександру Полю неподалік мерії - він пафосно оголосив війну порушникам і пообіцяв чималу премію за допомогу у затриманні  тих, хто розмалював пам’ятник.

«Моє залізне терпіння луснуло. Тепер повоюємо. Для початку оголошується премія будь-кому, хто дасть достовірну інформацію, що дозволяє затримати цього негідника. 100 тис. грн за його ім'я. Якщо під час упізнання і затримання у нього виявиться зламана рука (краще обидві), тоді виплачую 200 тис. грн», -  розійшовся городничий у своєму Фейсбуці.

Ба більше: «малярів» оперативно розшукали і чималу премію навіть було виплачено. «Мерські сто тисяч» розділили між собою двоє дніпрян, які допомогли упізнати «рекламників» за відео з камер спостереження та двійко поліцейських, які затримали порушників, а мерія, в свою чергу, провела публічну прес-конференцію, похвалилась в проплачених ЗМІ, та й по всьому. До того ж, виявилось, що хлопці лише наносили написи, вони не причетні до розповсюдження психотропних речовин.

Після цієї гучної історії запал Філатова у боротьбі з наркоторгівцями зійшов нанівець. Втратила цікавість до проблеми і поліція: правоохоронці затримали молодиків-виконавців, втім не спромоглися докласти зусиль для пошуку замовників. Боротьба з сотнями підлітків-«малярів» без виходу на власне тих, хто продає нашим дітям дурман-зілля є марудною і тривалою, а зважаючи на пасивність поліцейських, які не можуть дати ради з масштабною наркосхемою – і безсперспективною. Навіть зважаючи на неабиякі гроші, що їх отримують з податків городян правоохоронці, які з екранів комп’ютерів і телевізорів жаліються на складність і неможливість вийти на справжніх власників наркоканалів.

Чим далі, то більше дніпряни задаються питанням компетентності поліцейських, які, отримавши гроші, забули про свої прямі обов’язки. Наразі виходить, що сотні тисяч отримують одні, а ловлять наркорозповсюджувачів геть інші служби, доводячи, що це – реально.

Принаймні, сьогодні вже можна впевнено говорити про те, що після спецоперації СБУ щонайменше один з найбільш популярних каналів розповсюдження наркотиків –  @avkshop - зникне з соцмереж, а його власники та інші причетні до виготовлення, фасування та розкладання «закладок» потраплять за грати.

Утім, боротьба з наркоторгівлею триває і пафос дописи та красиві жести у вигляді сотень тисяч гривень від мера Філатова, як показує практива, зовсім не є запорукою успіху у цій боротьбі. Поки ж Дніпро міцно асоціюється з сумнозвіними довгобудами мостом та метро, а також з безліччю рекламних наркографіті та "закладок" по всьому місту.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...