App Store Google Play

У Дніпрі відбувся спецпоказ фільму «Іловайськ 2014. Батальйон «Донбас»

6 Вересня 16:30
У Дніпрі відбувся спецпоказ фільму «Іловайськ 2014. Батальйон «Донбас»

У Дніпрі, в кінотеатрі «Правда-кіно», відбувся спецпоказ фільму «Іловайськ 2014. Батальйон «Донбас». В основі стрічки лежить реальна історія командира штурмової групи «Донбасу» Тараса Костанчука, який виступив продюсером картини й зіграв у ній самого себе. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Суспільне Дніпро.

Окрім нього, за словами творців, у стрічці знімалися близько 50 добровольців батальйону «Донбас», які вийшли живими з Іловайського «коридору». Виведені в картині й реальні бійці добробату, загиблі в «котлі», їх зіграли професійні актори.

Як розповідає режисер Іван Тимченко, для якого ця стрічка стала дебютною, робота над фільмом тривала майже три роки. Іловайський «коридор», зокрема, знімали в Києві та Бердянську.

«На знімальному майданчику постійно перебували бійці: найменше –близько 20, найбільше – сотня. Тобто всі бойові сцени вони відтворили фактично самі. Ці люди знову змушені були взяти до рук зброю і повторювати в дублях багато разів – бій за Іловайськ, «зелений коридор», бій за Попасну. Були моменти, коли люди відходили в бік, бо знову бачити, як помирають побратими, – це важко», – сказав Іван Тимченко.

За словами Ігоря Чайківського, одного з бійців "Донбасу, який зіграв самого себе, стрічка  – це данина пам’яті побратимів.

«Цей фільм – не для мене, не для побратимів, не для учасників подій, які лишились живими. Цей фільм – пам’ять про загиблих. Це пам’ять для наших майбутніх поколінь», – зазначив боєць Ігор Чайківський.

Кошторис фільму, за словами режисера, склав близько 33 мільйонів гривень. Це були кошти, зібрані самими бійцями.

Опісля прокату в кінотеатрах України творча група планує покази фільму за кордоном та участь у кінофестивалях. Пізніше має з’явитись  чотирисерійна телевізійна версія.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...