App Store Google Play

У Дніпрі відбувся спецпоказ фільму «Іловайськ 2014. Батальйон «Донбас»

06.09.2019 16:30
У Дніпрі відбувся спецпоказ фільму «Іловайськ 2014. Батальйон «Донбас»

У Дніпрі, в кінотеатрі «Правда-кіно», відбувся спецпоказ фільму «Іловайськ 2014. Батальйон «Донбас». В основі стрічки лежить реальна історія командира штурмової групи «Донбасу» Тараса Костанчука, який виступив продюсером картини й зіграв у ній самого себе. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Суспільне Дніпро.

Окрім нього, за словами творців, у стрічці знімалися близько 50 добровольців батальйону «Донбас», які вийшли живими з Іловайського «коридору». Виведені в картині й реальні бійці добробату, загиблі в «котлі», їх зіграли професійні актори.

Як розповідає режисер Іван Тимченко, для якого ця стрічка стала дебютною, робота над фільмом тривала майже три роки. Іловайський «коридор», зокрема, знімали в Києві та Бердянську.

«На знімальному майданчику постійно перебували бійці: найменше –близько 20, найбільше – сотня. Тобто всі бойові сцени вони відтворили фактично самі. Ці люди знову змушені були взяти до рук зброю і повторювати в дублях багато разів – бій за Іловайськ, «зелений коридор», бій за Попасну. Були моменти, коли люди відходили в бік, бо знову бачити, як помирають побратими, – це важко», – сказав Іван Тимченко.

За словами Ігоря Чайківського, одного з бійців "Донбасу, який зіграв самого себе, стрічка  – це данина пам’яті побратимів.

«Цей фільм – не для мене, не для побратимів, не для учасників подій, які лишились живими. Цей фільм – пам’ять про загиблих. Це пам’ять для наших майбутніх поколінь», – зазначив боєць Ігор Чайківський.

Кошторис фільму, за словами режисера, склав близько 33 мільйонів гривень. Це були кошти, зібрані самими бійцями.

Опісля прокату в кінотеатрах України творча група планує покази фільму за кордоном та участь у кінофестивалях. Пізніше має з’явитись  чотирисерійна телевізійна версія.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...