App Store Google Play

Природоохоронну політику віддали на поталу монстру

05.09.2019 10:30
Природоохоронну політику віддали на поталу монстру

"Міністерство борделів, притонів та захисту суспільної моралі" - як вам така комбінація? Або скажімо "Міністерство ґвалту, грабунку, мордобою та у справах жертв злочинності".

Що, якось нелогічно, ріже вухо? А от новій владі не ріже.

Бо чим іншим є протиприродне поєднання "Міністерство енергетики та охорони довкілля"?!

Це навіть не схрестити їжака з вужем та отримати 3 метри колючого дроту (як з "гібридним" МінВетТОТ), це саме оксюморон - поєднання завідомо непоєднуваного та взаємовиключного.

У всьому світі саме лобі паливно-енергетичних компаній є головним опонентом природоохоронного руху. Саме енергетичний сектор - один із головних руйнівників довкілля планети. Згадаємо хоча б одіозного лобіста нафтовиків пана Трампа та долю Паризької кліматичної угоди. Або ж "фейли" енергетиків від Чорнобиля до нафтових платформ у Мексиканській затоці, та їхню вартість для довкілля.

Україна не виняток, у нас все як у людей - наші енергетики, під якими і "Енергоатом", і вся нафтогазова інфраструктура, і збиткові вугільні шахти, завжди були у перших рядах наступу великого бабла на залишки живої природи. Згадаємо хоча б сумну долю Бузьких порогів, затоплених на догоду атомникам, і абсолютно брєдову програму побудови чи не 30 нових енергоблоків за "перевіреними часом" чорнобильськими технологіями...

І от тепер саме цьому монстру віддали на поталу всю природоохоронну політику та всі питання довкілля. Тепер всі конфлікти інтересів між великими нафто- чи нуклеобаксами та природою вже не стануть питанням конфлікту двох бодай формально рівноправних міністерств, з яких одне зобов'язане генерувати енергію та прибутки, а друге - стояти на смерть на захисті довкілля. Тепер це буде внутрішнє питання нового "гібридного" Міненерго, і абсолютно очевидно, "чия зверху". Тепер одне міністерство відповідає і за всю "брудну" нафтохімію, і за всі заповідники - як ви гадаєте, який з департаментів матиме більшу вагу при конфлікті інтересів?

Ліквідувати Мінприроди у країні Чорнобиля - на таке не вистачало фантазії ні у кого. При "ригах" Мінприроди пережив важкі часи. Бували в історії і вкрай екстравагантні міністри, і відверті масштабні корупціонери - але все одно у найтемніші часи у міністерстві лишались і справжні небайдужі природоохоронці, і компетентні експерти у галузі. Були ті "червоні", чи точніше "зелені" лінії, які все ж не переходили. А як тільки чергова революція виводила країну на новий виток демократії, Мінприроди оживало, і на кожній хвилі оновлення просувались і низки нових природоохоронних рішень.

Тепер цього всього не буде. Буде енергетичне міністерство, яке радо розподілятиме квоти на видобуток надр, а всі інші функції колишнього Мінприроди визнає "надлишковими" чи в кращому разі "залишковими".

Не знаю, чи ми з вами ще здатні якось вплинути на радісну монобільшість, яка розважається у Раді та яскраво демонструє ефект Даннінга-Крюгера у його вищому прояві.

Але варто щонайменше спробувати.

Божевільне рішення ліквідувати Мінприроди (ну це ж не віртуальне "Міністерство цифрових трансформацій", тут же всякі заповідники, "Червоні книги", проблеми очисних споруд та інші нецікаві невіртуальні матерії... саме ж тут слід скоротити апарат, щоб звільнити ставки для "цифротрансформаторів") ще не реалізоване, як і всі інші новотвори. Поки що можна практично без втрат відкатати його назад, ніби нічого такого і не трапилось. Якщо хочуть передати Міненерго самий ласий шмат - Держгеонар, то і фіг з ним, хай забирають; але міністерство заповідників, чистої води і атмосфери країні життєво необхідне.

Не знаю, що тут допоможе - пікетування Банкової, звернення ГО, петиція на сайті преЗЕдента, - може і нічого. Але спробувати, як мінімум, варто.

Бо якщо не вийде - доведеться кілька наступних років (якщо звісно не сподіватись на анонсований деякими нардепшами "грудневий пунш") щоразу "підриватись" на кампанії та акції із захисту довкілля при кожному кроці нового міністерства - монстра із згортання попередніх досягнень природоохоронців. А що такі кроки будуть, і численні, показує практика всіх енергетичних компаній та їх урядових лобі у світі.

Вимагаємо від "зеленої" влади повернення Зеленого Міністерства!

Оригінал

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У Дніпрі вже багато писали про корупційні схеми з будівництвом нового аеропорту за 2 мільярди бюджетних коштів, яке відбувається фактично в інтересах олігарха Коломойського.Але за кадром залишилася іс...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...