App Store Google Play

СБУ разом із екологами прийшли з перевірками до промислового гіганта "АрселорМіттал"

4 Вересня 12:00
СБУ разом із екологами прийшли з перевірками до промислового гіганта "АрселорМіттал"

Служба безпеки України продовжує проводити перевірки на криворізькому підприємстві "АрселорМІттал", яке підозрюється в екоциді українців. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Інтерфакс.

На підприємстві заявили, що їхнії фахівців не допустили до участі у перевірках. Але разом із цим, перешкоджати діям правоохоронців та екологів на "АрселорМітталі" не стали.

"На підприємство допущено 11 представників СБУ у супроводі фахівців головного управління екологічної інспекції та Держпродспоживслужби у Дніпропетровській області й Дніпропетровського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров'я України. При цьому співробітники СБУ відмовилися допускати до участі в огляді фахівців підприємства, тим самим позбавивши їх можливості належним чином оцінити вимірювання, що проводяться, та дії", - повідомили в "АрселорМіттал Кривий Ріг".

Також зазначається, що представники СБУ спільно з екологами здійснюють огляд вуглепідготовчого та коксового цехів, а також цехів уловлювання та сіркоочистки коксохімічного виробництва. Огляд проводиться на підставі постанови Бабушкінського районного суду м. Дніпра від 13 серпня у рамках розслідування кримінального провадження за ст. 441 КК України (екоцид).

У ПАТ вбачають у провадженні, відкритому за цією статтею, "очевидні ознаки вибірковості" щодо підприємства і "тиск на його бізнес".

"АрселорМіттал Кривий Ріг" створив усі умови, щоб представники СБУ та екологи змогли здійснити огляд виробничої території та отримати проби із стаціонарних джерел викидів наведених вище цехів коксохімічного виробництва. Перевірці підлягають 42 джерела викидів. На 18:30 завершено перевірку тільки одного з них (розпочалася приблизно о 15:30)", - зазначено в прес-релізі.

Як повідомлялося, 20 липня СБУ проводила обшуки на ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг". За інформацією підприємства внаслідок цього було заморожено проект на 150 мільйонів доларів.

СБУ відкрила кримінальне провадження за забруднення підприємством навколишнього середовища (ст.441 КК України - екоцид).

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Юрій Фоменко

Щеплення кавунам

Вересень 76-го. Пійманий на колгоспному баштані старшокласник, домовився з моїм товаришем, що той помститься сторожеві. Помста була організована без затримки!На ранок ми з ветеринарними шприцами зроби...
Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...