App Store Google Play

Паспортизація Дніпра у партнерстві з "ДНР": хто допомагає міськраді розкрадати бюджетні кошти

04.09.2019 18:00
Паспортизація Дніпра у партнерстві з "ДНР": хто допомагає міськраді розкрадати бюджетні кошти

Вочевидь, у міськраді Дніпра вигадали чергову схему для розкрадання коштів територіальної громади. Цього разу міські чиновники звернулися до своїх "партнерів" з "Донецької народної республіки" аби ті допомогли їм оперативно вивести бюджетні гроші. Втім, наразі цю схему розслідує прокуратура Дніпропетровської області за підтримки Служби безпеки України.

Так, згідно із матеріалами слідства, 31 липня та 18 грудня 2018 року Департаментом благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради на чолі із заступником міського голови Михайлом Лисенком було підписано дві угоди про проведення паспортизацій вулиць міста. Договори були підписані з ТОВ "Інтербуд Транс 1", директором якого восени 2018 року став Андрій Вічин. Сума угод складає 19 960 219 грн. та 4 137 506 грн. відповідно.

Протягом 6-28 грудня 2018 року ТОВ "Інтербуд Транс 1" фактично отримало за вказаними договорами із державного казначейства кошти в сумі 16 898 693 грн. 

Станом на 31 липня 2018 року першим керівником ТОВ "Інтербуд Транс 1" було підписано угоду з Департаментом. Але одразу після цього фірма була продана. Наприкінці жовтня того ж року, після процедури продажу, другим керівником став Андрій Вічин. Ним нібито був підписаний ще один договір від 18.02.2018 року, закрито акти виконаних робіт на 10,4 млн. грн., отримано кошти із Держказначейства на 7,2 млн. грн. При цьому слідство встановило, що Андрій Вічин зареєстрований в м. Донецьку, і в період 2014-2019 років на підконтрольну територію України не в`їжджав.

На своїй посаді Вічин пробув недовго - 24 грудня 2018 року на його місце було призначено третю людину. Відомо, що це жінка. За даними слідства під час її керівництва було підписано акти виконаних робіт ще на суму 9,7 млн. грн. Правоохоронці встановили, що зазначена особа мешкає та працює в Туреччині. Ба більше, в день її призначення директором ТОВ «Інтербуд Транс 1» 24 грудня 2018 року вона вилетіла авіарейсом до Хургади та до теперішнього часу не поверталась. Відповідно, в дні підписання актів виконаних робіт (26.12.2018 року та 28.12.2018 року) на території України жінка не перебувала, підписати акти виконаних робіт не мала можливості.

На посаді жінку формально тримали трохи більше одного місяця. Вже 28 січня 2019 на посаду директора ТОВ «Інтербуд Транс 1» повернувся той самий Андрій Вічин, мешканець ДНР.

Андрій Вічин і на сьогодні займає посаду директора ТОВ «Інтербуд Транс 1». 

"Отримані дані свідчать, що зазначені роботи з паспортизації вулиць м. Дніпра підприємством ТОВ «Інтербуд Транс 1» фактично не виконувались. ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 є підставними особами. За основу були використані вже існуючі схеми, виготовлені в минулі періоди. Бюджетні грошові кошти було виведено в «тіньовий» сектор економіки та привласнено за участю підприємств, що мають ознаки «фіктивності»", - зазначається в матеріалах слідства.

Окрім цього, за інформацією програми NeProzorro Андрій Вічин - не просто "громадянин ДНР", а активний учасник бойових дій проти України.

Ба більше, на сторінці подружки користувача з іменем Андрій Вічин можна побачити хлопця у військовій формі "горка", яку здебільшого використовують бойовики "ДНР" та військові РФ.

Наразі у прокуратури та СБУ є усі підстави вважати, що посадові особи Департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради за попередньою змовою з службовими особами ТОВ «Інтербуд Транс 1» шляхом вкладання фіктивних договорів щодо послуг з технічного обліку та паспортизації вулиць м. Дніпра заволоділи бюджетними коштами, чим спричинили істотну шкоду державним інтересам.

Що цікаво, нещодавно Департамент благоустрою та інфраструктури оголосив черговий тендер, який передбачає паспортизацію великих вулиць та проспектів у Дніпрі. Його вартість - 23,5 мільйона гривень. 

Незабаром на Prozorro можна буде побачити хто саме братиме участь в торгах. Не виключено, що в черговий раз "паспортизацію" Дніпра проводитимуть друзі міських чиновників з "ДНР".

P.S. Вчора, 3 вересня, за повідомленням журналістів, заступника міського голови Дніпра Михайла Лисенка викликали до СБУ на допит за фактом можливого фінансування терористів. Втім, замість цього чиновник раптово виїхав у Німеччину, в місто Мюнхен.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...