App Store Google Play

Інспекція з питань праці продовжить кошмарити підприємців Дніпра

4 Вересня 15:45
Інспекція з питань праці продовжить кошмарити підприємців Дніпра

У травні цього року було призупинено інспекційні перевірки щодо дотримання роботодавцями трудового законодавства у зв’язку зі скасуванням відповідної постанови № 295. З 30 серпня почала діяти нова – № 823. За словами начальниці інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міськради Тетяни Янушкевич, це означає, що поновлюються перевірки підприємств щодо дотримання ними чинного трудового законодавства. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на прес-службу міськради.

Наразі до підстав для перевірок додалися такі: за дорученням Прем’єр-міністра України, уповноваженого з прав людини, за запитом народного депутата, а також у разі невиконання вимог приписів.

Також серед змін – перевірка не може тривати понад 10 днів. Строк її проведення розпочинається від дня надання роботодавцем документів, які запитують.

«Наші працівники мають усі необхідні документи, які підтверджують їхнє право на проведення перевірки. На сайті держпраці розміщена інформація про кожного інспектора, що працює в інспекціях з питань праці та зайнятості населення органів місцевого самоврядування, у тому числі й у Дніпрі. Такі працівники мають право здійснювати відеофіксацію, вимагати у підприємства надання необхідних документів», – запевнила Тетяна Янушкевич.

Відтепер штрафи можна накладати на роботодавців не лише за результатами перевірок, а й на підставі рішення суду про оформлення трудових відносин із працівником, який виконував обов’язки без укладення договору та встановлення періоду такої роботи чи роботи на умовах неповного дня в разі фактичного повного.

Разом із цим, незмінними залишилися розміри штрафів за порушення трудового законодавства. Наразі грошове стягнення за одного неоформленого працівника або працівника, котрий оформлений на неповний робочий день (насправді працює 8 чи 12 годин), а також виплату зарплатні у конвертах становить 125 тис. 190 грн, штраф за недопущення інспекторів до перевірки – 417 300 грн; за недотримання мінімальних державних гарантій при оплаті праці – 41 730 грн; порушення строків виплати заробітної плати працівникам – 12 519 грн.

Нагадаємо, створена в лютому 2017 року міською радою Дніпра інспекція мала повноваження проводити перевірки та накладати мільйонні штрафи, які підприємці та організації неодноразово вдало оскаржували у суді.

Навесні цього року суд скасував постанову, яка дозволяла міським органам влади створювати власні інспекції з питань праці.

За даними громадських активістів, створення місцевої інспекції коштувало платникам податків щонайменше 1,5 млн грн. За 1,5 року роботи на утримання штату з 35 співробітників було витрачено майже 5 млн грн, натомість в бюджет міста від діяльності цього органу не надійшло жодної копійки.

У свою чергу, обласне управління держпраці неодноразово "кошмарило" благодійні фонди.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Юрій Фоменко

Щеплення кавунам

Вересень 76-го. Пійманий на колгоспному баштані старшокласник, домовився з моїм товаришем, що той помститься сторожеві. Помста була організована без затримки!На ранок ми з ветеринарними шприцами зроби...
Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...