App Store Google Play

Барельєф колишнього кінотеатру «Експрес» у Дніпрі перетвориться на 3D-модель, – головний художник

03.09.2019 09:45
Барельєф колишнього кінотеатру «Експрес» у Дніпрі перетвориться на 3D-модель, – головний художник

З мозаїчного барельєфа на фасаді колишньої будівлі літнього кінотеатру «Експрес» у Дніпрі, яка наразі зноситься, зроблять 3D-модель. Про це журналістам UA: ДНІПРО повідомив головний художник міста Сергій Білий, передає Дніпроград.

За його словами, територія, де стоїть кінотеатр, і сама будівля, яка зараз в аварійному стані, близько 30-років перебувають у приватній власності. Наразі власник розпочав підготовчі роботи для забудови.

Особливої художньої чи історичної цінності барельєф з фасаду колишнього кінотеатру не має, каже Сергій Білий, однак міська влада робить спроби для його збереження.

«Це певний арт-об’єкт, і ми не хочемо, щоб місто його втратило. Проаналізували: його неможливо демонтувати безболісно, все тримається на арматурі й може розсипатись на частини. Тому ми зробили понад 500 знімків. За ними можна буде створити 3D-модель, яка в подальшому дозволить відновити барельєф, аби він не загубився. Але й саму мозаїку ми хочемо зібрати й зберегти, щоправда, зараз ми не знаємо ще у якому вона стані», – сказав головний художник Дніпра.

За його даними, барельєф був створений 1971-го року й зображує Гермеса, давньогрецького бога торгівлі, прибутку, хитрості.

«Кінотеатр називався «Експрес» – зображення Гермеса, якось пов’язали. Радянська логіка трішки дивна, але… Питання в тому, що навіть це руйнувати не варто. Якщо є можливість зберегти, то зберегти», – сказав Сергій Білий.

Нагадаємо, що навесні у Дніпрі знищили унікальний монумент "Дніпрові хвилі"

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...