App Store Google Play

Барельєф колишнього кінотеатру «Експрес» у Дніпрі перетвориться на 3D-модель, – головний художник

03.09.2019 09:45
Барельєф колишнього кінотеатру «Експрес» у Дніпрі перетвориться на 3D-модель, – головний художник

З мозаїчного барельєфа на фасаді колишньої будівлі літнього кінотеатру «Експрес» у Дніпрі, яка наразі зноситься, зроблять 3D-модель. Про це журналістам UA: ДНІПРО повідомив головний художник міста Сергій Білий, передає Дніпроград.

За його словами, територія, де стоїть кінотеатр, і сама будівля, яка зараз в аварійному стані, близько 30-років перебувають у приватній власності. Наразі власник розпочав підготовчі роботи для забудови.

Особливої художньої чи історичної цінності барельєф з фасаду колишнього кінотеатру не має, каже Сергій Білий, однак міська влада робить спроби для його збереження.

«Це певний арт-об’єкт, і ми не хочемо, щоб місто його втратило. Проаналізували: його неможливо демонтувати безболісно, все тримається на арматурі й може розсипатись на частини. Тому ми зробили понад 500 знімків. За ними можна буде створити 3D-модель, яка в подальшому дозволить відновити барельєф, аби він не загубився. Але й саму мозаїку ми хочемо зібрати й зберегти, щоправда, зараз ми не знаємо ще у якому вона стані», – сказав головний художник Дніпра.

За його даними, барельєф був створений 1971-го року й зображує Гермеса, давньогрецького бога торгівлі, прибутку, хитрості.

«Кінотеатр називався «Експрес» – зображення Гермеса, якось пов’язали. Радянська логіка трішки дивна, але… Питання в тому, що навіть це руйнувати не варто. Якщо є можливість зберегти, то зберегти», – сказав Сергій Білий.

Нагадаємо, що навесні у Дніпрі знищили унікальний монумент "Дніпрові хвилі"

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...