App Store Google Play

Барельєф колишнього кінотеатру «Експрес» у Дніпрі перетвориться на 3D-модель, – головний художник

3 Вересня 09:45
Барельєф колишнього кінотеатру «Експрес» у Дніпрі перетвориться на 3D-модель, – головний художник

З мозаїчного барельєфа на фасаді колишньої будівлі літнього кінотеатру «Експрес» у Дніпрі, яка наразі зноситься, зроблять 3D-модель. Про це журналістам UA: ДНІПРО повідомив головний художник міста Сергій Білий, передає Дніпроград.

За його словами, територія, де стоїть кінотеатр, і сама будівля, яка зараз в аварійному стані, близько 30-років перебувають у приватній власності. Наразі власник розпочав підготовчі роботи для забудови.

Особливої художньої чи історичної цінності барельєф з фасаду колишнього кінотеатру не має, каже Сергій Білий, однак міська влада робить спроби для його збереження.

«Це певний арт-об’єкт, і ми не хочемо, щоб місто його втратило. Проаналізували: його неможливо демонтувати безболісно, все тримається на арматурі й може розсипатись на частини. Тому ми зробили понад 500 знімків. За ними можна буде створити 3D-модель, яка в подальшому дозволить відновити барельєф, аби він не загубився. Але й саму мозаїку ми хочемо зібрати й зберегти, щоправда, зараз ми не знаємо ще у якому вона стані», – сказав головний художник Дніпра.

За його даними, барельєф був створений 1971-го року й зображує Гермеса, давньогрецького бога торгівлі, прибутку, хитрості.

«Кінотеатр називався «Експрес» – зображення Гермеса, якось пов’язали. Радянська логіка трішки дивна, але… Питання в тому, що навіть це руйнувати не варто. Якщо є можливість зберегти, то зберегти», – сказав Сергій Білий.

Нагадаємо, що навесні у Дніпрі знищили унікальний монумент "Дніпрові хвилі"

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...