App Store Google Play

Заслужені мостобудівники Гасконі

02.09.2019 19:00
Заслужені мостобудівники Гасконі

Поки вся увага дніпрян прикута до багатостраждального Центрального мосту, міський голова Борис Філатов та його заступник Михайло Лисенко знайшли новий об’єкт, який вочевидь незабаром паде жертвою їхнього містобудівничого підряду. Мова йде про шляхопровід на Слобожанському проспекті, що своїм аварійним станом привертав увагу дніпрян ще з початку століття. 

Не зважаючи на численні звернення як до попереднього, так і до чинного керівництва Дніпровської міської ради, про цей аварійний віадук на лівому березі «заслужені містобудівники» згадали лише у 2019 році. І це не дивно, адже ось-ось наближається до завершення без жодного перебільшення епічний «капітальний ремонт» Центрального мосту, на який з бюджету за три роки виділили близько півмільярда гривень.

Борис Філатов та Михайло Лисенко на своїх сторінках у соцмережах майже одночасно «неочікувано узріли» жахливий стан шляхопроводу на Слобожанскому проспекті. Але, піддавшись тренду переводити політику на жарти і хайп в соціальних мережах, очільники міськради Дніпра сконцентрувалися не на тому, як бути зі спорудою, що скоро 20 років перебуває в аварійному стані, а «негативній ролі» міських активістів і ЗМІ, які критикують владу за численні провали під час ремонту головної переправи обласного центру. 

Про аварійний стан шляхопроводу було відомо мінімум десять років тому, аж ось 30 серпня 2019 року заступник міського голови Лисенко на своїй сторінці у Facebook повідомив про проведення інструментального обстеження віадуку на Слобожанському проспекті. За його словами стан віадуку набагато гірший за стан Центрального мосту ще до початку його ремонту. Якщо ви пам’ятаєте, тоді Михайло розповідав про підмивання опор, де у ямах «може в повний зріс стояти люд». Втім, стану шляхопроводу головний фахівець з ЖКГ в місті приділив хіба абзац. Решта ж – ужимки і улюлюкання на тему заслуженої критики за «терміновий та якісний» ремонт Центральний міст.

Всі, хто не співає дифірамби Філатову і його посіпакам, як виявилось «в супермаркетах міста розставляють на полицях соки, насіння і чіпси». Очевидно, що такою реакцією на критику головні посадовці Дніпра цілеспрямовано прищеплюють комплекс меншовартості своїм виборцям й відверто зневажають їх. Але разом із цим, за останні три роки епопея з Центральним мостом перетворилася для них у звичайну гру. В цій грі вони виконують роль уродженців Гасконі, що вміло перетворюють критику й незручні запитання або у публічне «вертіння» думки містян, або ж у черговий випуск стендапу в соцмережах. 

Борис Філатов одразу доповнив комічний опус Лисенка у своєму стилі. Городничий пригрозив, що через критику він та його колега можуть піти зі своїх посад та залишити занадто розумних дніпрян сам на сам з аварійними мостами.

«Розумієте, чим далі триває цькування міської влади в соцмережах і ЗМІ, тим частіше і я, і він ставимо собі одне й те саме сакраментальне питання: «А може ну його нах@ер?», - поскаржився на нещасливе життя Борис Філатов.

Інакше кажучи, «ми ту все розламали, влаштували трирічний транспортний колапс і знущання з мешканців, витратили без малого півмільярда, а тепер просто образимось і звалимо – розбирайтесь самі».

Таким чином, міська влада не тільки не відповідає на конструктивну критику й не пояснює чому на «капітально відремонтованому» Центральному мості можна побачити зруйновані балки, а й переводить обговорення цієї теми у маргінес. 

В атмосфері, коли розмова одразу починається у парадигмі «я гасконець, а ви всі невдячна чернь», дніпрянам не слід очікувати хоча б на якусь змістовну відповідь. І хоч головний містобудівничий підряд Дніпра в дискусіях часто намагається «з’їхати на дурня», ситуація зі шляхопроводом на Слобожанському проспекті демонструє патологічну впевненість можновладців у своїй позиції. Сприяє такій впевненості й вмотивована армія посіпак (не виключено – лише віртуальних), які бігають за кожним постом можновладців з «лайками» і повторюваними підбадьорливими коментарями.

Сьогодні Борис Філатов і Михайло Лисенко позиціонують себе як «рятівники Дніпра», як ті, хто йде всупереч «нерозумним» містянам, що хочуть жити в комфортних умовах і отримувати звіт про використання їхніх податків. Вочевидь, попри скандали та публічний резонанс, тема Центрального мосту все ж сподобалася посадовцям і тому дніпрянам слід очікувати на нові «капітальні ремонти» з багаторічними перекриттями та чергові опуси про «дурних активістів», які «заважають нам жити».

P.S. Прокуратура вважає, що Департамент благоустрою та інфраструктури Михайла Лисенка та нинішній підрядник замішані у корупційних схемах, за якими здійснювалися “відкати” розміром у 30% від загальної суми виконаних робіт. Втім, дії прокуратури веселі посадовці поки що публічно не висміюють. Та і взагалі намагаються публічно про них не згадувати.

P.P.S. Переконатися у якості ремонту Центрального мосту за півмільярда можна на фотографіях нижньої частини переправи, що зробили небайдужі дніпряни.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...