App Store Google Play

Трохи краще Януковича: експерти оцінили перші 100 днів президента Зеленського

29.08.2019 08:00
Трохи краще Януковича: експерти оцінили перші 100 днів президента Зеленського

У Києві презентовано експертне опитування "100 днів президента Володимира Зеленського", проведене фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва. Згідно з його результатами, Володимир Зеленський отримав 3,7 бали з 10 можливих. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Інтерфакс.

Згідно з даними дослідження, в якому взяв участь 51 експерт, головний успіх Зеленського в перші 100 днів - розпуск парламенту і подальший успіх партії "Слуга народу" на позачергових виборах до Верховної Ради, що дало змогу сформувати однопартійну більшість.

Експерти також відзначають зовнішньополітичні зусилля президента: перші закордонні поїздки, налагодження контактів із лідерами країн Євросоюзу, Канади, заплановану зустріч із президентом США Дональдом Трампом.

Серед успіхів названо також ініціативи Зеленського щодо мирного процесу на Донбасі: активізація Мінського процесу, зусилля із проведення переговорів у "нормандському форматі", певні зрушення в питанні обміну заручниками.

До невдач президента експерти відносять окремі кадрові призначення та призначення на державні посади за принципом особистого знайомства і лояльності, а не професіоналізму. Те саме стосується і включення людей з неоднозначною репутацією до партійного списку "Слуги народу".

Відзначають експерти і зовнішньополітичні невдачі, зокрема недостатність зусиль із протидії поверненню Росії до ПАРЄ, відсутність ініціативи щодо посиленню санкцій проти РФ за невиконання рішення про звільнення українських моряків і видачу паспортів в окупованому Донбасі.

До невдач також зараховують і стиль його поведінки під час публічних зустрічей у регіонах і неефективність кроків щодо припинення вогню на Донбасі.

Експерти вважають, що основне завдання Зеленського - протистояння агресії Росії всіма дипломатичними методами, зокрема посилення санкцій проти Росії, збереження "антипутінської" коаліції для звільнення Донбасу та Криму, а також визволення українських політв'язнів і полонених.

Для порівняння, перші 100 днів президента Петра Порошенка експерти оцінили в 6,3 бала. Діяльність втіклого згодом Віктора Януковича у 2010 році за аналогічний період експерти оцінили в 2,7 бала.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...