App Store Google Play

Трохи краще Януковича: експерти оцінили перші 100 днів президента Зеленського

29 Серпня 08:00
Трохи краще Януковича: експерти оцінили перші 100 днів президента Зеленського

У Києві презентовано експертне опитування "100 днів президента Володимира Зеленського", проведене фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва. Згідно з його результатами, Володимир Зеленський отримав 3,7 бали з 10 можливих. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Інтерфакс.

Згідно з даними дослідження, в якому взяв участь 51 експерт, головний успіх Зеленського в перші 100 днів - розпуск парламенту і подальший успіх партії "Слуга народу" на позачергових виборах до Верховної Ради, що дало змогу сформувати однопартійну більшість.

Експерти також відзначають зовнішньополітичні зусилля президента: перші закордонні поїздки, налагодження контактів із лідерами країн Євросоюзу, Канади, заплановану зустріч із президентом США Дональдом Трампом.

Серед успіхів названо також ініціативи Зеленського щодо мирного процесу на Донбасі: активізація Мінського процесу, зусилля із проведення переговорів у "нормандському форматі", певні зрушення в питанні обміну заручниками.

До невдач президента експерти відносять окремі кадрові призначення та призначення на державні посади за принципом особистого знайомства і лояльності, а не професіоналізму. Те саме стосується і включення людей з неоднозначною репутацією до партійного списку "Слуги народу".

Відзначають експерти і зовнішньополітичні невдачі, зокрема недостатність зусиль із протидії поверненню Росії до ПАРЄ, відсутність ініціативи щодо посиленню санкцій проти РФ за невиконання рішення про звільнення українських моряків і видачу паспортів в окупованому Донбасі.

До невдач також зараховують і стиль його поведінки під час публічних зустрічей у регіонах і неефективність кроків щодо припинення вогню на Донбасі.

Експерти вважають, що основне завдання Зеленського - протистояння агресії Росії всіма дипломатичними методами, зокрема посилення санкцій проти Росії, збереження "антипутінської" коаліції для звільнення Донбасу та Криму, а також визволення українських політв'язнів і полонених.

Для порівняння, перші 100 днів президента Петра Порошенка експерти оцінили в 6,3 бала. Діяльність втіклого згодом Віктора Януковича у 2010 році за аналогічний період експерти оцінили в 2,7 бала.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...