App Store Google Play

У Кривому Розі встановлюють пам`ятник «Іловайськ 2014. Пам’ятаємо».

28.08.2019 09:45
У Кривому Розі встановлюють пам`ятник «Іловайськ 2014. Пам’ятаємо».

У Кривому Розі розпочалися роботи зі встановлення пам’ятника «Іловайськ 2014. Пам’ятаємо». Пам’ятник встановлюється на алеї Слави, що у Металургійному районі Кривого Рогу. Усі роботи ведуться коштом коштів меценатів. Допомагають встановлювати пам’ятний знак колишні бійці батальйону "Кривбас", які втратили своїх бойових товаришів під Іловайськом. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Суспільне Дніпро.

«В основу пам’ятника ліг – Іловайський хрест, нагорода. Він присвячений 29 серпня, дню Іловайській трагедії», - розповів Денис Золотарьов, колишній військовий добровільного батальйону «Кривбас», учасник боїв під Іловайськом.

Ідею як має виглядати пам'ятник підказали самі бійці.

«Ідею пам’ятника підказали самі бійці. Те, що їм нагадує ті події. А саме – вихід крізь соняшникове поле. На самому пам’ятнику буде нагрудний знак, великого розміру та чотири спалені, символічні, соняхи. Композиція проста, але несе ідею болі та розпачу тієї трагедії, яка тоді відбулася», - розповів автор пам’ятника Микола Гапон.

Наприкінці серпня 2014-го року українські військові потрапили в оточення під Іловайськом Донецької області. Тоді бойовики обстріляли коридор, яким за домовленістю мали виходити українські бійці. За офіційними даними, навколо Іловайська і в самому місті загинули 366 українських бійців, ще 429 дістали поранення, 300 потрапили в полон, 84 досі вважаються зниклими безвісти.

«Має бути проведено досконале розслідування, такі висновки я роблю до цього часу і намагаємося зробити усне можливе, щоб розсекретити ті події та відповісти – хто винен у тому, що відбулося, чому загинули найкращі сини України», ‒ розповів заступник командира батальйону «Кривбас» у 2014 році Юрій Сіньковській.

За словами Миколи Колесника, він бере участь у створенні пам’ятника, наразі вісімдесят відсотків усіх компонентів пам’ятної композиції готові.

«Пам’ятник немаленький, багато підготовчих робіт. Я думаю, що на 14 жовтня, на покрову, будемо намагатися встановити», ‒ каже Микола Колесник.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...