App Store Google Play

У Кривому Розі встановлюють пам`ятник «Іловайськ 2014. Пам’ятаємо».

28 Серпня 09:45
У Кривому Розі встановлюють пам`ятник «Іловайськ 2014. Пам’ятаємо».

У Кривому Розі розпочалися роботи зі встановлення пам’ятника «Іловайськ 2014. Пам’ятаємо». Пам’ятник встановлюється на алеї Слави, що у Металургійному районі Кривого Рогу. Усі роботи ведуться коштом коштів меценатів. Допомагають встановлювати пам’ятний знак колишні бійці батальйону "Кривбас", які втратили своїх бойових товаришів під Іловайськом. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Суспільне Дніпро.

«В основу пам’ятника ліг – Іловайський хрест, нагорода. Він присвячений 29 серпня, дню Іловайській трагедії», - розповів Денис Золотарьов, колишній військовий добровільного батальйону «Кривбас», учасник боїв під Іловайськом.

Ідею як має виглядати пам'ятник підказали самі бійці.

«Ідею пам’ятника підказали самі бійці. Те, що їм нагадує ті події. А саме – вихід крізь соняшникове поле. На самому пам’ятнику буде нагрудний знак, великого розміру та чотири спалені, символічні, соняхи. Композиція проста, але несе ідею болі та розпачу тієї трагедії, яка тоді відбулася», - розповів автор пам’ятника Микола Гапон.

Наприкінці серпня 2014-го року українські військові потрапили в оточення під Іловайськом Донецької області. Тоді бойовики обстріляли коридор, яким за домовленістю мали виходити українські бійці. За офіційними даними, навколо Іловайська і в самому місті загинули 366 українських бійців, ще 429 дістали поранення, 300 потрапили в полон, 84 досі вважаються зниклими безвісти.

«Має бути проведено досконале розслідування, такі висновки я роблю до цього часу і намагаємося зробити усне можливе, щоб розсекретити ті події та відповісти – хто винен у тому, що відбулося, чому загинули найкращі сини України», ‒ розповів заступник командира батальйону «Кривбас» у 2014 році Юрій Сіньковській.

За словами Миколи Колесника, він бере участь у створенні пам’ятника, наразі вісімдесят відсотків усіх компонентів пам’ятної композиції готові.

«Пам’ятник немаленький, багато підготовчих робіт. Я думаю, що на 14 жовтня, на покрову, будемо намагатися встановити», ‒ каже Микола Колесник.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...
Між іншим, альтернативи Мінському процесу варто шукати. Молдова, Грузія, Україна. Це - держави, на території яких є російські окупаційні війська. Їх об'єднує бажання деокупації власних територій. ПМР,...
Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...
Влада зрозуміла, що провалила комунікацію із активною частиною суспільства. Врешті про це прямо заявили спікери. Вони, до речі, були підібрані продумано, - модерував зустріч голова ОДА (ну а як ще без...