App Store Google Play

У Дніпровській лікарні імені Мечникова катастрофічно не вистачає медсестер

23.08.2019 12:45
У Дніпровській лікарні імені Мечникова катастрофічно не вистачає медсестер

Вчора, 22-го серпня, у програмі «Шах і мат» головний лікар Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені Мечникова Сергій Риженко розповів про те, що у лікарні катастрофічно не вистачає середнього медичного персоналу. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Відкритий.

Щодня у лікарні Мечникова рятують військових, які постраждали від обстрілів на Сході України. Велику роль у порятунку життя відіграє саме лікар, який проводить операцію. Так, часто героями сюжетів стають саме лікарі, яким вдалося провести успішну операцію. Однак, коли мова йде про життя людини, важливим є не тільки робота хірурга, але й медсестри, яких зараз бракує у медичних закладах.

«Вдало зроблена операція — це тільки 50 відсотків на шляху до одужання. Усю головну ношу у цій справі беруть на себе медичні сестри. Дуже важливо, щоб хворі, які потрапляють до реанімаційного відділення або перебувають у лікарні після операції, не отримали у результаті лікування пролежні або інші захворювання. Тому саме від сестри залежить подальша доля пацієнта. Питання про роль сестри зараз має цінність не менше, ніж питання про досвідченого хірурга, який проводив це оперативне втручання», — зазначив головний лікар Сергій Риженко.

Така ж ситуація склалася й в інших українських лікарнях. Є низка причин, через які середній медичний персонал залишає стіни лікарні та обирає альтернативні шляхи заробітку. 

«На жаль, поки що в країні ми не можемо гідно оцінювати роботу медсестри, тому що заробітна плата, яку зараз пропонують середньому персоналу, — просто принизлива. І тільки двісті медсестер за останні два роки поїхали за кордон або пішли до приватних клінік. Це досвідчені, гарні, освічені фахівці, які вважались діамантами у лікарні імені Мечникова, а зараз поїхали на заробітки для того, щоб прогодувати свою родину. (…)  Коли звільняється медпрацівник, здебільшого причинами стають саме заробітні плати. Навіть фахівці, які відпрацювали близько двадцяти років, кажуть, що їм не вистачає саме коштів, щоб зібрати дітей до навчального закладу, тому вони змушені йти на інші роботи, шукати альтернативні шляхи», — пояснив Сергій Риженко.

Також він розповів, що наразі більшість українських лікарень від заходу до сходу вже втратили середній медичний персонал. Зазвичай вони йдуть на інші посади з метою забезпечити гідне життя собі та рідним, щоб вони мали усе необхідне.

Раніше повідомлялося, що відомий лікар та учасник російсько-української війни, а нині заступник головного лікаря ОКЛ ім. Мечникова отримав одну із найвищих нагород в країні - відзнаку Народного Героя України.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...