App Store Google Play

Інститут Дніпродіпротранс” відмовився оприлюднити проєкт капремонту Центрального мосту

23.08.2019 20:00
Інститут Дніпродіпротранс” відмовився оприлюднити проєкт капремонту Центрального мосту

Розробники документації, на основі якої здійснюється капітальний ремонт Центрального мосту в Дніпрі, відмовляються надавати інформацію про свій проект. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Д1.

Як зазначається, директор проєктного інституту Павло Пшінько написав у відповіді на інфозапит телеканалу D1: “Враховуючи, що мостобудування є окремою специфічною спеціальністю, в місті вельми обмежена кількість спеціалістів в даній сфері. Оприлюднення проєкту капремонту Нового мосту у м. Дніпрі … мало кого зацікавить”.

У свою чергу Олена Васильченко, директор державного підприємства “Жилком”, що проводило експертизу цього проєкту, відмовилась розповісти про результати дослідження технічної документації. Мовляв, звіт передали замовнику, котрим був Департамент благоустрою та інфраструктури Дніпровської міськради. І він є розпорядником цієї інформації.

Журналісти звернулися з інфозапитом до міського голови Дніпра Бориса Філатова з проханням надати для оприлюднення і цей документ. 

Окрім цього, журналісти  попросили проаналізувати лист керівництва “Дніпродіпротрансу” незалежних експертів — голову ГО Народна Платформа Олега Шапку та учасників цієї організації, що мають будівельну освіту, досвід роботи в будівництві та технагляді.

“У листі Павла Пшінька йдеться про неможливість прямого обстеження рухомих і нерухомих частин балок. Так, це обстеження ускладнене, але можливе… Документом визнається, що за непрямими ознаками, інструментальним вимірам і перевищенням нормативного строку експлуатації опорних частин майже в 2 рази (52 роки замість 30) потрібно виконати ремонт всіх залізобетонних балок, щоб уникнути аварій, як у м. Генуя, де 14 серпня минулого року обвалився автодорожній міст і загинули люди. Такий ремонт можливий тільки під час розбирання верхньої частини будови і підйому опорних частин поздовжніх балок”, – пише голова ГО Народна Платформа Олег Шапка.

Експерти в будівництві також побачили суттєві порушення в технології, що сталися під час ремонту балок. Їх потрібно було нарізати в шаховій послідовності та укладати вуглецеву стрічку, що мала замінити пошкоджену арматуру й прийняти на себе навантаження. У свою чергу арматуру, що оголилася і піддалася корозії, необхідно було зачищати та проводити антикорозійну обробку, а пустоти в бетоні заповнювати спеціальним составом під тиском (проводити торкретування). Замість цього частини балки зовні просто зашпаклювали…

Не кращим рішенням було встановлення бетонних відбійників по центру мосту. Оскільки вони збільшили навантаження на переправу та утруднили пересування спецтранспорту в аварійних ситуаціях. А у разі ДТП люди будуть отримувати більш серйозні травми, а автівки — пошкодження.

Тепер після ремонту верхньої частини Нового мосту доступ до нижньої капітально не відремонтованої частини споруди стане неможливим.

“Це як укласти у квартирі паркет, а потім займатися ремонтом полу з квартири сусіда знизу,” – наводить яскраву аналогію Олег Шапка.

І додає, що небажання керівництва ТДВ “Інститут Дніпродіпротранс” надати для оприлюднення проєкт ремонту Нового мосту свідчить про неготовність до співпраці, непрозорость і приховуванні інформації… А фахівці, що зможуть цей проєкт грамотно проаналізувати, співставити з тим, що реально зроблено і дати оцінку роботі генпідрядників у Дніпрі знайдуться.

Нагадаємо, що як тільки громадянам заборонили ходити і дивитись на хід робіт, з'ясувалося, що Центральний міст готовий.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...