App Store Google Play

Активісти на каяках вдруге очищують Діївськи плавні у Дніпрі

23 Серпня 11:15
Активісти на каяках вдруге очищують Діївськи плавні у Дніпрі

Група небайдужих активістів з Дніпра продовжують очищувати унікальні Діївські плавні, яким загрожує загибель. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Суспільне Дніпро.

Команду із шести людей об’єднало спільне хобі — каяки. За словами Сергія Колоднікова, виходити на воду стає все важче. Діївські плавні забруднені: цвіте вода, гниють водорості, вода перекрита деревами, які скинули у воду.

«Ми будемо розчищати плавні від завалів. Завали були зроблені браконьєрами. Вони попиляли дерева і перегородили протоки, які живлять ці плавні чистою водою. Якщо сюди не буди поступати вода, то людям ніде буде купатися, риба вся подохне, і це буде болото», ‒ каже Сергій Колодніков.

Представниця ініціативної групи Валентина Бринза із хлопцями з команди знайома декілька років, очищати плавні буде вперше. Говорить, що коли дізналась про заїзд групи, одразу вирішила, що повинна долучитися.

«Тут дуже цікаві міста, тут плавні Діївські, цікаво на каяках ходити. Коли в кінці літа відбувається запрудження цих плавнів очеретом, тут не можна проходити, важливо прочистити протоки. Я буду супроводжувати напарника свого, моя задача основна буде — це веслування, підстраховування, допомога. Я думаю, що не буду бензопилою користуватися, це супровід», ‒ говорить Валентина Бринза.

За словами провідного наукового співробітника Дніпровського національного університету Бориса Барановського, багато років тому, коли люди не втручалися до життя річок, нічого чистити не треба було, це робила сама річка. Зараз, якщо плавні не чистити, то вода застоїться й утвориться болото.

«Коли прибуває вода і наступає повінь, то ця вода вимиває всю надлишкову органіку. Зараз у нас повені немає. Ось тої весняної промивки, як кажуть гідробіологи “санітарної промивки” вже немає, і тому треба їх розчищати. Втручання необхідне, бо ми ж уже змінили гідрологію, і ми повинні це підправляти, те що ми самі наробили, і відновлювати природний гідрологічний баланс», ‒ розповів еколог.

За словами ініціатора групи Сергія, якщо буде необхідність, вони періодично розчищатимуть плавні та шукатимуть браконьєрів, які рубають та кидають у воду дерева. Якщо їх знайдуть — справу розглядатиме водний патруль.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...