App Store Google Play

17 танкова бригада з Кривого Рогу отримала ім'я холодноярського отамана Костянтина Пестушка

23 Серпня 15:45
17 танкова бригада з Кривого Рогу отримала ім'я холодноярського отамана Костянтина Пестушка

Президент України Володимир Зеленський присвоїв почесні найменування восьми підрозділам Збройних сил України, Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на прес-службу Офісу президента.

Почесні найменування присвоєно з метою відновлення історичних традицій національного війська щодо назв військових частин, зважаючи на зразкове виконання поставлених завдань, високі показники в бойовій підготовці, а також з нагоди 28-ї річниці незалежності України", - йдеться в Указі глави держави.

Зокрема, нові назви отримали 17 окрема танкова Криворізька бригада - почесне найменування «імені Костянтина Пестушка»; 28 ОБ присвоєне почесне найменування "імені Лицарів Зимового Походу", 92-ій – "імені кошового отамана Івана Сірка", 456-ій – "імені Дмитра Майбороди".

Кость Пестушко (псевдонім Кость Степовий - Блакитний) – уродженець Катеринославщини, отаман Степової дивізії, головний отаман Холодного Яру.

Був одним із керівників повстання проти більшовиків весни-осені 1920 року. Разом зі своїми прихильниками діяв на Херсонщині, Катеринославщині, в Київській губернії, зокрема на Чигиринщині, в Холодному Яру.

Повстанський рух під проводом отамана Степового-Блакитного восени 1920 року охопив усю Херсонщину і частину Катеринославщини.

Загинув 9 травня 1921 року у Ганнівці в бою з підрозділом криворізьких чекістів. Похований у рідному селі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...