App Store Google Play

У Дніпрі зняли документальний фільм про вояків 25 десантної бригади

21 Серпня 11:15
У Дніпрі зняли документальний фільм про вояків 25 десантної бригади

16 серпня в одному з кафе Дніпра відбулась презентація документальної стрічки “9 рота. Епізоди”, яка була присвячена бойовому шляху 9-ої роти 25-ої окремої повітрянодесантної бригади, яка базується в Дніпропетровській області. Про це йдеться в матеріалі Микити Бондарєва на Суспільному.

25-а бригада десантників відома тим, що була одним з найперших підрозділів, який вирушив у зону АТО виконувати обов’язки із захисту незалежності та територіальної цілісності України та взяла участь у багатьох значних операціях на сході України, зокрема у звільненні Краматорська, боях за ДАП, Дебальцеве, Авдіївку тощо.

Режисером стрічки є 53-річний волонтер Руслан Уралов, який вже 5 років займається допомогою бійцям Збройних Сил України. Ми розпитали Руслана чому його фільм присвячений саме дев’ятій роті та як проходили зйомки фільму.

У дев’ятій роті служив та воював мій друг Олександр Черніков. Саме через нього ми, його друзі, почали наше волонтерство. Перше, що ми зробили, - забезпечили нашого друга бронежилетом, потім почали допомагати всій роті. Коли Олександр загинув, я на його похованні познайомився з його побратимами. Ми стали друзями. Саме вони ініціювали зйомки фільму. Сказали: “Зроби це для нас, на пам’ять.”" — пригадує Руслан.

За словами автора, у фільмі зображено тільки те, що розповідали його герої, тому він і має назву “Дев’ята рота. Епізоди”. Збір епізодів тривав близько трьох років, з березня 2016 року. Саме в той час були записані більшість інтерв’ю з учасниками боїв.

У самому фільмі зібрані усі згадки про перші дні війни, мобілізацію, реакцію тоді ще цивільних людей на події в країні, їхній перший бойовий досвід. До розповідей додані як особисті фотографії бійців, так і матеріали, зібрані з відкритих інтернет-ресурсів.

"Я нічого не хотів показати, крім того, про що розповідали десантники. Спочатку я планував зробити класичну тридцятихвилинну стрічку з начиткою та синхронами. Три способи написати сценарій закінчувалися відчуттям фальші. Тому я вирішив нічого від себе не казати та просто змонтував розповіді такими, якими вони є. Десантники сказали, що фільм вийшов важким, але чесним та правдивим. З їхнього боку до мене не було жодних претензій", — розповідає про зйомки фільму волонтер.

На прем’єру прийшло близько тридцяти людей — самі десантники та ті, хто відгукнувся на рекламу у соціальних мережах, — волонтери та старі друзі Руслана.

В кінці бесіди чоловік додав, що не планує більше ніде презентувати цю стрічку. “Цей фільм, якби мовити, для своїх. Достатньо його присутності в інтернеті”.

Але, волонтер каже, що можливо буде знімати другу частину, присвячену тим, хто не повернувся з війни, в тому числі, про його друга — Олександра, який загинув під Авдіївкою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...