App Store Google Play

У Дніпрі зняли документальний фільм про вояків 25 десантної бригади

21 Серпня 11:15
У Дніпрі зняли документальний фільм про вояків 25 десантної бригади

16 серпня в одному з кафе Дніпра відбулась презентація документальної стрічки “9 рота. Епізоди”, яка була присвячена бойовому шляху 9-ої роти 25-ої окремої повітрянодесантної бригади, яка базується в Дніпропетровській області. Про це йдеться в матеріалі Микити Бондарєва на Суспільному.

25-а бригада десантників відома тим, що була одним з найперших підрозділів, який вирушив у зону АТО виконувати обов’язки із захисту незалежності та територіальної цілісності України та взяла участь у багатьох значних операціях на сході України, зокрема у звільненні Краматорська, боях за ДАП, Дебальцеве, Авдіївку тощо.

Режисером стрічки є 53-річний волонтер Руслан Уралов, який вже 5 років займається допомогою бійцям Збройних Сил України. Ми розпитали Руслана чому його фільм присвячений саме дев’ятій роті та як проходили зйомки фільму.

У дев’ятій роті служив та воював мій друг Олександр Черніков. Саме через нього ми, його друзі, почали наше волонтерство. Перше, що ми зробили, - забезпечили нашого друга бронежилетом, потім почали допомагати всій роті. Коли Олександр загинув, я на його похованні познайомився з його побратимами. Ми стали друзями. Саме вони ініціювали зйомки фільму. Сказали: “Зроби це для нас, на пам’ять.”" — пригадує Руслан.

За словами автора, у фільмі зображено тільки те, що розповідали його герої, тому він і має назву “Дев’ята рота. Епізоди”. Збір епізодів тривав близько трьох років, з березня 2016 року. Саме в той час були записані більшість інтерв’ю з учасниками боїв.

У самому фільмі зібрані усі згадки про перші дні війни, мобілізацію, реакцію тоді ще цивільних людей на події в країні, їхній перший бойовий досвід. До розповідей додані як особисті фотографії бійців, так і матеріали, зібрані з відкритих інтернет-ресурсів.

"Я нічого не хотів показати, крім того, про що розповідали десантники. Спочатку я планував зробити класичну тридцятихвилинну стрічку з начиткою та синхронами. Три способи написати сценарій закінчувалися відчуттям фальші. Тому я вирішив нічого від себе не казати та просто змонтував розповіді такими, якими вони є. Десантники сказали, що фільм вийшов важким, але чесним та правдивим. З їхнього боку до мене не було жодних претензій", — розповідає про зйомки фільму волонтер.

На прем’єру прийшло близько тридцяти людей — самі десантники та ті, хто відгукнувся на рекламу у соціальних мережах, — волонтери та старі друзі Руслана.

В кінці бесіди чоловік додав, що не планує більше ніде презентувати цю стрічку. “Цей фільм, якби мовити, для своїх. Достатньо його присутності в інтернеті”.

Але, волонтер каже, що можливо буде знімати другу частину, присвячену тим, хто не повернувся з війни, в тому числі, про його друга — Олександра, який загинув під Авдіївкою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Відверто кажучи, давно втомився читати такі заголовки, як "Україні потрібен націоналізм!". "Націоналізм - саме те, що потрібно Україні". "Україні не вистачає націоналізму".Все це, звісно, прекрасно. І...
Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...