App Store Google Play

Дніпряни стали свідками унікальної археологічної знахідки

21 Серпня 12:00
Дніпряни стали свідками унікальної археологічної знахідки

Під час подорожі до Мамай-гори група дніпровських мандрівників стала свідком унікальної археологічної знахідки - древньої амфори. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Відкритий.

За словами голови громадської організації «Просвіта» Віктора Єкшова, знахідка датується VI століттям до н.е.

«Це дуже красива амфора. Нам дозволили біля неї посидіти, хоча це для майбутнього експонату було небезпечно. Через глину та кераміку можна відкрити цілий світ давньогрецької історії», — поділився Віктор Єкшов.

Мамай-гора — археологічна пам’ятка світового значення, що руйнується Каховським водосховищем. Це один з найбільших в Європі могильників. Розвідані пам’ятки охоплюють дивовижний період — від неоліту до середньовіччя, іншими словами — тут таїться історія близько восьми тисяч років.

«Ця подорож була дійсно особливою, вона вийшла довжиною не в одну добу, не в 600 кілометрів, а в вісім тисячоліть. Такого досвіду у нас ще не було», —   розказав організатор подорожі.

Як зазначив історик, Мамай-гора поступово сповзає у Каховське водосховище. За останні 30 років обвалилося майже 300 метрів берега. Вчені кажуть, що зупинити процес руйнації Мамай-гори неможливо, тому з 1988 року рятувальні археологічні роботи тут проводить експедиція історичного факультету Запорізького національного університету.

 «Коли ви бачите вдачу ваших предків через ті артефакти, які виставлені у музеї, які просто наживо перед вами дістають з землі, ви розумієте, що оця вся сила, весь цей досвід тисячоліть — він також переходить до українців. Але щоб відчути, що ви господарі на власній землі, відчути любов до рідного краю, потрібно подорожувати, потрібно бачити ці місця, потрібно хоч раз знайти можливість і відправитись у таку подорож, щоб вона повністю змінила ваше світобачення», —  додав Віктор Єкшов.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...